PREMIJER: Runi za +15 i titulu, Sautempton rasturio Liverpul (VIDEO)

Minimalna pobeda Mančester junajteda nad Redingom bila dovoljna za vrlo izglednu titulu. Fudbaleri Sautemptona nadigrali "crvene" 3:1, dok je Arsenal tek u poslednjih 20-ak minuta izvojevao pobedu nad Svonsijem 2:0. Zanimljivo je bilo na meču Aston Vile i KPR, na kraju slavili domaćini 3:2

• 0

Poslednji meč dana 30. kola Premijer lige odigran je na "Old Trafordu", gde je Mančester junajtedu bila dovoljna minimalna pobeda nad Redingom da iskoristi novi kiks gradskog rivala i maltene obezbedi titulu.

Jedini gol postigao je Vejn Runi u 21. minutu, tako da je Junajted pobegao Sitiju na velikih +15.

Na utakmici, na kojoj se nije očekivalo da ekipa koja je u zoni ispadanja napravi iznenađenje, Ešli Jankg se povredio u 74. minutu, a zamenio ga je Majkl Kerik.

Računao je Liverpul da će nastaviti uspešnu seriju, ali se sapleo na gostovanju Sautemptonu.

"Crveni" su odigrali jednu zaista lošu utakmicu i na tome je profitirao raspoloženi Sautempton, zabeleživši vrednu pobedu 3:1, kojom se udaljio od opasne zone ispadanja.

Domaći su poveli već u šestom minutu golom Šnaiderlina, a povisili su prednost u 33. preko Lamberta. Liverpul nije mogao ni da priđe ekipi koja je u poslednje vreme ozbiljno podigla formu, ali je na kraju lošeg prvog poluvremena uspeo da umanji na 2:1 golom Kutinja.

Na stadionu "Sent Meri" nije delovalo da će Liverpul prestati da se muči, a koliko je odbrana bila šuplja, pokazao je i treći gol domaćih - Rodrigez je loptu primio na centru, a dugi prodor je finalizovao posle odbijanja lopte golmana Džonsa.

Tvrdo je bilo na utakmici Svonsi-Arsenal, ali su "tobdžije" ipak slomile otpor i golovima Monreala u 74. i Žervanja 90. minutu ostvarile pobedu.

U Birmingemu je odigrana utakmica sa najviše golova - Aston Vila sprečila je Kvins Park Rendžers da zabeleži petu pobedu u sezoni - 3:2.

Gosti su poveli golom Dženasa u 23. minutu, ali je u smiraj poluvremena izjednačio Agbonlaor. Drugi gol za Vilu postigao je Vejman, a ozbiljno se zakuvalo u 73. minutu, kada je Taunsend pogodio za 2:2. Konačni rezultat postavio je Benteke na asistenciju Vejmana.