SNEG DO KOLENA: SAD i Kostarika igrali po neverovatnoj mećavi! (VIDEO) (FOTO)

U KONKAKAF kvalifikacijama za SP u Brazilu, SAD i Kostarika odigrale meč u katastrofalnim uslovima, a poraženi gosti najavili žalbu

• 0

U neverovatnim uslovima za igranje fudbala, po pravoj snežnoj mećavi, reprezentacija SAD savladala je Kostariku 1:0 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Brazilu u utakmici odigranoj u Komers Sitiju u Koloradu.

Amerikanci su do pobede stigli već u 16. minutu, kada je Klint Dempsi matirao golmana gostiju posle odbijene lopte nakon šuta sa ivice kaznenog prostora. Dempsi je je bio na samoj granici ofsajda, ali na usporenom snimku čini se da je gol ipak regularan.

Od snega se jedva videlo šta se dešava na terenu, nije jasno zašto nije korišćena lopta malo drečavijih boja, lakša za razaznavanje, a u drugom poluvremenu meč je bio prekidan da bi se očistili nanosi snega koji je još jače počeo da pada.

Selektor Kostarike Horhe Luis Pinto posle meča nije krio bes zbog uslova u kojima je utakmica igrana

- Ovo je poniženje za fudbal - izjavio je Pinto.

- Pljačka, sramota, nikad nisam igrao u ovakvim uslovima. Nije se ni lopta videla. Da smo igrali u normalnim uslovima pobedili bismo - besneo je vezista Kristijan Bolanos, koji inače igra u Danskoj.

Fudbalska federacija Kostarike najavila je žalbu FIFA zbog odluke da se meč odigra u ovakvim uslovima.