PRIMERA: Mučenje Reala i dva gola Ronalda!

"Kraljevski klub" pobedio Valjadolid sa 4:3 u 34. kolu španskog prvenstva u meču punom preokreta. Ubedljivom pobedom protiv Osasune rezultatom 4:0 ''slepi miševi'' prišli Sosijedadu na samo dva boda

• 0

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su na svom terenu ekipu Valjadolida sa 4:3 u utakmici 34. kola španske Primere. U meču koji su obeležili preokreti, slavio je madridski klub za koji je dva gola ponovo dao Kristijano Ronaldo.

Meč je počeo sjajno za Valjadolid koji je poveo preko Oskara u osmom minutu, a izjednačio je Mark Valijente autogolom u 26. minutu. Usledio je gol Ronalda u 32. minutu, ali je samo pet minuta kasnije izjednačio Havi Gera.

Brazilski internacionalac Kaka je odmah na početku drugog dela utakmice doneo novu prednost Realu, a Ronaldo je u 70. minutu povisio na 4:2. Poraz ekipe koju trenira Miroslav Ðukić ublažio je Luis Sastre sjajnim golom sa distance u 87. minutu.

Valensija ne odustaje od četvrtog mesta! Ubedljivom pobedom na ''Mestalji'' protiv Osasune rezultatom 4:0 ''slepi miševi'' su nastavili poteru za Sosijedadom u borbi za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Sve je već bilo rešeno u prvih 45 minuta. Valensija je povela u 39. minutu preko Roberta Soldada, a prednost je duplirao Rikardo Košta u 44. minutu.

Argentinac Ever Banega je u 60. minutu povisio na 3:0 dok je konačan rezultat postavio Žonas iz penala u poslednjim trenucima meča.

Gosti su utakmicu završili sa devetoricom igrača. Prvo je isključen Alehandro Aribas u 58. minutu, a ista sudbina zadesila je i Davida Timora u 75. minutu.