SERIJA A: Trijumf Rome u Firenci

Golom Pabla Osvalda "vučica" iz Rima trijumfovala sa 1:0 u derbiju 35. kola

• 0

Fudbaleri Rome pobedili su  u gostima ekipu Fiorentine sa 1:0, u jednom od derbija 35. kola italijanske Serije A. Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je, nekadašnji igrač Fiorentine, Pablo Osvaldo u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Ovaj poraz za Fiorentinu predstavlja veliki korak unazad u borbi sa Milanom za treće mesto i plasman u Ligu šampiona sledeće sezone. Četvrtoplasirana Fiorentina sada ima bod manje od Milana, koji tek sutra igra svoj meč 35. kola protiv gostujućeg Torina.

Reprezentativac Srbije Nenad Tomović odigrao je 80 minuta za Fiorentinu, a potom ga je zamenio Romulo. Adem Ljajić odigrao je ceo meč za "ljubičaste".