SERIJA A: Luka Toni svoje poslao u Drugu ligu, "nula" u Milanu!

Fiorentina u Firenci sa 1:0 pobedila Palermo i ostala u igri za Ligu šampiona * Inter posle 14 godina bez Evrope

• 0

Pretposlednje kolo Serije A razrešilo je još jednu misteriju, pa će posle "sto" godina provedenih u eliti fudbaleri Palerma sledeće sezone igrati u Seriji B. Znatno oslabljeni Sicilijanci stigli su u Firencu, na noge ekipi koja i dalje ima priliku da se plasira na poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Fiorentina je na jedvite jade opravdala ulogu favorita, a "egzekutor" na "Artemio Frankiju" bio je Luka Toni, nekadašnji napadač Palerma.

Očajna sezona Intera završiće se sledeće nedelje, a "Interisti" će posle 14 godina ostati bez Evrope. "Mršavih" 0:0 u Đenovi je dobro sa strane primljenih golova, pošto je 52, koliko su do sada primili, najgori rezultat posle mnogo, mnogo godina.. Napoli je po sistemu "iz dvojke u keca" overio drugo mesto. Kavani i Hamšik su se pobrinuli za preokret protiv Sijene (2:1), koja je povela u 10. minutu.

Fudbaleri Milana odigrali su u poslednjoj utakmici bez golova protiv Rome i tako propustili da osiguraju treću poziciju koja direktno vodi u Ligu šampiona. Meč je obeležen nervozom, u prvom poluvremenu isključen je igrač domaćih Muntari, u drugom minutu nadiknada legendav Rome Frančesko Toti.

Utakmica je bila čak i prekidana u drugom poluvremenu zato što su navijači Rome upućivali rasističke uvrede Mariju Baloteliju.

Milan u poslednjem kolu gostuje Sijeni koja je ispala u Seriju B.