Tužna Zvezda ni posle šest godina neće igrati Ligu Evrope! (FOTO) (VIDEO)

Fudbaleri "crveno-belih" pokazali žalosnu nemoć u revanšu protiv Černomoreca završenom bez golova. Milijaš u 45. minutu nije iskoristio penal

• 29

Fudbaleri Crvene zvezde ni posle šest godina neće igrati u Ligi Evrope. Po onom što su pokazali protiv Černomoreca, nisu ni zaslužili. Samo 0:0 uz svega nekoliko prilika, očajno drugo poluvreme, pokazali su da poraz 1:3 iz prve utakmice nije bio slučajan, vać da je to stvarni trenutni odnos snaga srpskog i ukrajinskog kluba.

"Crveno-beli" su poslednji put zaigrali u grupnoj fazi najmasovnijeg evropskog takmičenja u jesen 2007. kada su izgubili sve utakmice, a u ovom žalosnom trenutku i to deluje mnogo bolje nego što je u stvari bilo. Posrnuli gigant sa "Marakane" jednostavno nema kvalitet za Evropu i ne treba se zavaravati.

Pored talenta ekipi nedostaje i karakter. Jasno je da nije lako vratiti se posle neiskorišćenog penala, ali nedopustivo je da ekipa bude deprimirana i anemična celo drugo poluvreme zbog propuštene šanse iz prvog.

Zvezdi je dvomeč sa Černomorecom bio treći na međunarodnoj sceni protiv neke ukrajinske ekipe i završen je neuspešno kao i prethodni, ovo je rezultatski bila najubedljivija eliminacija, 1:3 i 0:0. U sezoni 2000/01. kijevski Dinamo izbacio je "crveno-bele" iz poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona (0:0 i 1:1), a naredne godine CSKA iz Kijeva neočekivano je odoleo na "Marakani" posle pobede u prvom meču (3:2, 0:0).

"Crveno-beli" posle ove eliminacije okreću se domaćem prvenstvu koje počinje ovog vikenda gde će pokušati da prekinu dominaciju Partizana koja traje već šest godina. Ako misle da u tome uspeju, moraće da pokažu mnogo više nego u protekle četiri evropske utakmice. Veliki rival biće i Vojvodina koja je oduševila u kvalifikacijama za Ligu Evrope i možda je i najbolja srpska ekipa.

TOK MEČA

1. minut - Počelo je, Ukrajinci su krenuli sa centra, Zvezda napada na gol ispod južne tribine.

6. minut - Prva šansa za Zvezdu, Mladenović proigrava Pečnika koji odlazi suviše levo  i iskosa šutira spolja u mrežu.

12. minut - Bobko pokušava iz daljine da ugrozi Bajkovićev gol, vrlo neprecizno.

14. minut - Kakva šansa za Černomorec! Posle kombinacije Antonov sam izbija pred golmana Zvezde, šutira jako, na sreću pored gola.

16. minut - Zvezda uzvraća, posle nabačene lopte izblokiran šut Ninkovića. Odmah zatim nova prilika - Bozotosni brani pokušaj Ninkovića posle upošljavanja glavom Daude.

18. minut - I dalje pritisak, Dauda asistira Vešoviću koji šutira po zemlji. Golman Ukrajinaca brani pa hvata iz drugog pokušaja.

23. minut - Centaršut Milijaša iz slobodnog udarca, Martinović glavom preko gola. U skoku dobio je udarac u nos.

28. minut - Udarac, Riere pored gola posle centaršuta sa desne strane.

29. minut - Savićević  asistira Ninkoviću koji pokušava u bliži ugao, Bezotosni brani.

35. minut - Antonov neprecizan s ivice šesnaesterca.

45. minut - Penal! Ninković je srušen na liniji kaznenog prostora. Milijaš šutira u levu stranu, golmanovu desnu, Bezotosni brani, lopta odlazi u korner.

Poluvreme - Zvižduci za kapitena prilikom odlaska na odmor!

46. minut - Nastavljen je meč, Kasalica je zamenio kapitena Nenada Milijaša.

49. minut - Šut Kutasa, Bajković rešava bez problema. Prvi pokušaj gostiju koji je išao u okvir gola.

56. minut - Igrači Zvezde kao da su suviše deprimirani zbog neiskorišćenog penala. Bez uzbuđenja.

59. minut - Malo uzbuđenja pred golom gostiju, prodor Ninkovića kojem je centaršut izblokiran. Posle kornera gužva u šesnaestercu, bez prave šanse.

65. minut - Pečnik je pokrenuo napad koji je obećavao, a onda ga završio šutom nebu pod oblake.

66. minut - Mladenović izvodi slobodan udarac sa nekih 18 metara, malo pored gola. Odmah zatim Daudu menja Mihajlović.

75. minut - Pokušaj Savićevića sa oko 25 metara. Golman ukrajinske ekipe hvata loptu koja je išla po sredini gola.

82. minut - Opasan napad Zvezde, ređali su se pokušaji Milunovića, Mihajlovića i Ninkovića u kazneneom prostoru, ali svi su bili izblokirani.

88. minut - Jalovi bezidejni pokušaji "crveno-belih".

CRVENA ZVEZDA - ČERNOMOREC 0:0

Stadion: Crvene zvezde. Gledalaca: 40.000. Sudija: Artur Soareš (Portugal)

CRVENA ZVEZDA: Bajković-Vešović, Martinović, Mladenović, Lazić-Kovačević, Milijaš (od 46. Kasalica) - Savićević (od 78. Milunović) , Ninković, Pečnik-Dauda (od 67. Mihajlović).

ČERNOMOREC: Bezotosni, Berger, Fontanelo, Anderson Mineiro, Kutaš, Kovalčuk, Bobko, Rijera (od 88. Zubejko), Samodin (od 80. Didenko), Antonov, Đa Đeđe (od 69. Prijomov).