PRIJATELJSKI MEČEVI: Hrvati se mučili sa Lihtenštajnom, Argentina bolja od Italije, poraz Brazila protiv Švajcarske! (VIDEO)

Sve reprezentacije koje nešto znače iskoristile termin FIFA za prijateljske mečeve. Na programu bio i kvalifikacioni susret između Severne Irske i Rusije koji je pripao domaćinima, čime se zakomplikovala situacija u grupi F

• 3

Termin FIFA za prijateljske mečeve reprezentacija iskoristili su skoro svi koji nešto znače u svetskom fudbalu. Crnogorci su igrali među prvima i remizirali sa Belorusijom 1:1 u Žodinu, gradiću oko 50 kilometara od Minska.

Domaćini su poveli iz penala koji je realizovao Kornilenko u 16. minutu. Prethodno je debitant Marko Simić igrao rukom u svom šesnaestercu. Već pre toga Crna Gora imala je odličnu priliku da povede, Mirko Vučinić pogodio je stativu posle atraktivne asisitencije Stevana Jovetića petom.

Ono što je propustio tada crnogorski napadač nadoknadio je u 62. minutu, kada je doneo izjednačenje svojoj ekipi, posle dodavanja veterana Branka Boškovića, nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde. Do kraja nije bilo promena, a ni previše uzbuđenja. Početkom drugog poluvremena šansu je dobio i Filip Kasalica.

Na programu je i jedan meč evrospkih kvalifikacija za SP u Brazilu. Severna Irska dočekuje Rusiju u F grupi - u pitanju je utakmica koja je svojevremeno odložena zbog snega i pomerena za nekoliko meseci kasnije. Irci su golom Patersona u 43. minutu došli do prve pobede u kvalifikacijama 1:0 i zakomplikovali "baćuškama" put do Brazila.

RIVALI SRBIJE

Kada je reč o reprezentacijama iz A grupe evropskih kvalifikacija Hrvati su se namučili sa Lihtenštajnom i jedva pobedili 3:2 golom dvostrukog strelca Eduarda u 86. minutu.

Vodeći u grupi, Belgijanci, dominirali su protiv Francuske, ali nisu uspeli to da meterijalizuju, pa je do kraja ostalo 0:0.

Škoti su dva puta vodili protiv Engleske na Vembliju, ali na kraju su poraženi sa 3:2, presudio im je Lambert u 70. minutu.

Makedonci su preslišali Bugare u završnici meča. Do 83. minuta nije bilo golova, a onda je Ibraimai doveo u vođstvo naše južnbe susede, da bi u 86. minutu Trajkovsk postavio konačnih 2:0.

DERBI ARGENTINI, PORAZ BRAZILA

Derbi večeri, meč u Rimu između Italije i Argentine, pripao je gostima koji su slavili 2:1 iako su nastupili bez Lionela Mesija. Gaučosi su poveli preko Iguaina, početkom drugog poluvremana prednost je duplirao banega, a Insignji je uspeo samo da ublaži poraz.

Brazil je poražen protiv Švajcarske 1:0 i to autogolom Danija Alveša u 48. minutu.

Spektakularan meč odigrali su Nemačka i Paragvaj. Južnoamerkanci su vodili sa 2:0 i 3:2, već u toku prvog poluvremena, da bi konačnih 3:3 postavio Bender u 75. minutu.