PRIMERA: Rapsodija Barselone, Real se muči! (VIDEO)

Fudbaleri šampiona Španije u prvom kolu "masakrirali" Levante 7:0 i pokazali da su potpuno spremni za iskušenja koja im predstoje u novoj sezoni, za razliku od Kraljevskog kluba koji je jedva slomio otpor Betisa i slavio 2:1

• 0

Fudbaleri Barselone silovito su krenuli u odbranu titule u Primeri, već u 26. minutu vodili su 4:0 protiv Levantea, do poluvremena bilo je 6:0, a na kraju sedam puta lopta je završila u golu gostiju.

Treneri se menjaju na klupi katalonskog giganta, ali Barsa, makar u prvenstvu, moćno gazi, bez obzira na to ko je predvodi. Goleadu je otvorio Urugvajac Sančez posle karakteristične akcije sa mnogo pasova u trećem minutu, nastavili su Mesi, Dani Alveš,Pedro i Ćavi.

U drugom poluvremenu Katalonci su se, izgleda, smilovali nedoraslom rivalu  i "skinuli gas" pa se mreža Levantea zatresla samo još jednom, strelac je bio Pedro u 73. minutu.

Za razliku od velikog rivala, Real nije impresionirao u prvoj utakmici šampionata, ostvarena je teška pobeda 2:1 protiv Betisa, koji je vodio, a onda držao nerešeno sve do pred kraj meča kada ime je presudio Isko, fudbaler koji je ovog leta stigao u Kraljevski klub iz Malage. Tim iz Sevilje došao je u vođstvo pogotkom Moline, prilično rano, u 14. minutu, izjednačio je Benzema u 26. i sa 1:1 otišlo se na poluvreme.

U nastavku oba tima imali su prilike za gol, a jedna takva posrećila se Madriđanima kada su navijači već počeli da gube nadu.

Zanimljivo je istaći da je trener Reala Karlo Anćeloti, poput svog prethodnika Žoze Murinja, izabrao da na gol stavi Dijega Lopeza umesto slavnog Ikera Kasiljasa.