Pobeda Partizana nad Tunom, Voša nerešeno sa Šerifom! (VIDEO)

Partizan briuljantnom akcijom Jojića u 69. minutu stigao do minimalnog trijumfa 1:0, Novosađani iskoristili igrača više i posle gola zaostatka stigli do 1:1

• 9

Veliko veče za srpski klupski fudbal, Partizan dočekuje švajcarski Tun, dok je Vojvodina domaćin moldavskom Šerifu iz Tiraspolja u plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope. Utisak je da oba naša predstavnika imaju dobre izglede da se plasiraju u grupnu fazu, jer protivnici nisu preteški, ali to treba potvrditi na terenu.

Novosađani su u ovosezonskim utakmicama na međunarodnoj sceni impresionirali, naročito trijumfom u Bursi 3:0 u prethodnom kolu, dok crno-beli nikako da pronađu svoju igru. Protiv tradicionalno upornih Švajcaraca moraće da pokažu više nego do sada, ako misle da jesen provedu u Evropi.

Crno-beli još nisu postigli evropski gol pred svojim navijačima ove sezone i Tun je prilika da se prekine taj neugodan niz.

Jug je poslao jasnu poruku igračima: Bolest za tobom obuzima, pamet i mozak  oduzima. Ova parola preko ograde južne tribine stoji satima pre meča i sačekala je igrače Partizana na zagrevanju.

Sat vremena pre početka utakmice na stadionu Partizana je oko 2.000 ljudi.

Za razliku od Humske, stadion Karađorđe u Novom sadu skoro potpuno je popunjen, publika je svojim prisustvom nagradila fudbalere Vojvodine za odlične igre na internacionalnoj sceni.

TOK MEČEVA

Humska 1. minut - Slbodan udarac za Partizan, jak udarac Markovića, pravo u naručje golmana.

Novi Sad 7. minut - prodor s leva i centaršut Lekovića, nažalost nijedan napadač nije ispratio.

Humska 7. minut - Šut Jojića sa desetak metara, visoko preko gola.

Novi Sad 11-14. minut - Šerif je dvaput zapretio, Rikardinjo šutitra pored gola, zatim Delač pravovremeno reaguje ispred Kadua.

Humska 18. minut - Posle kornera koji je izborio Mitrović velika gužva pred golom Tuna. Favr u poslednji časa sprečava da lopta uđe u gol posle obostrane konfuzije.

Novi Sad 20-23. minut - Delač spašava Vošu, Luvanor je izveo slobodan udarac sa oko 20 metara, ali mladi golman odlično reaguje. Nedugo zatim šut je oprobao Poletanović, ali promašuje gol Šerifa.

Novi Sad 26. minut - Novi pokušaj domaćina, Gaćinović je oprobao udarac sa 25 metara, preko prečke.

Novi Sad 29. minut - Gaćinović u pokušaju da centrira, pošto mu je lopta prešla preko noge, umalo nije iznenadio golmana gostiju.

Humska 35. minut - Kolosalna šansa za Partizan. Aksentijević posle prodora šutira, Favr Brani, lopta se odbija do Jojića koji se nije snašao iako je imao prazan gol pred sobom. U kontri su zapretili Švajcarci, Obradović spsava stvar.

Novi Sad 36. minut GOOOL 0:1- Centaršut Kadua, Isa koristi i dovodi  Šerif u vođstvo.

Humska - U loži stadiona Partizana primećen je Milovan Rajevac, da li je to opasnost po položaj Vuka Rašovića?

Novi Sad 43. minut - Isključen igrač Šerifa Luvanor. U pokušaju da iznudi prekršaj teatralno je pao i dobio drugi žuti karton.

Humska 45. minut - Prilika za Partizan, posle kornera Mitrović pokušava glavom, golman Tuna izbija u korner.

Poluvreme na oba stadiona

Humska 46. minut - Iznenada sjajna prilika za Tun, ali pokušaj Šnojvlija odlazi pored gola posle konfuzije u odbrani Partizana.

Humska 48. minut - Nova šansa za švajcarsku ekipu, Stojković brani udarac Martineza.

Novi Sad 47. minut - Kaluđerović propušta sjajnu priliku za Vošu, sa tri metra šutira u spojni deo mreže.

Novi Sad 54. minut GOOL 1:1 - Škuletić koristi asistenciju Vukčevića i majstorskim lobom matira Tomića.

Humska 57. minut - Ninković menja Grbića, reakcija rašovića na vrlo slab nastavak crno-belih. Tun je nedugo pre toga imao još jednu priliku, udarac Šnojvlija Stojković je odbranio.

Novi Sad 63. minut - Rikardinjo u prilici, ali slabo šutira.

Humska 69. minut GOOL 1:0 - Jojić! Odličan prodor i udarac posle solo prodora. Prvi gol Partizana na svom stadionu u Evropi ove sezone!

Novi Sad 70. minut - Veliki promašaj Kaluđerovića, posle kornera sa svaga nekoliko metara.

Humska 73. minut - Ponovo Jojić u opasnom napadu, ali ut mu je izblokiran.

Humska 77. minut - Ninković je izgradio poziciju za šut sa ivice kaznenog prostora, Favr odbija u korner.

Novi Sad 78. minut - Škuletić šalje loptu pred gol, na nju niko ne natrčava

Humska 80. minut - Novi pokušaj Ninkovića, preko gola Tuna.

Humska 83. minut - Opasan napad gostiju, Brazilac Kasio izblokiran.

Novi Sad 86. minut - Trajković pokušava sa ivice kaznenog prostora , golman Šerifa interveniše.

Kraj na obe utakmice

PARTIZAN - TUN 1:0

(Jojić 69)

Stadion: Partizana. Gledalaca: Sudija: 14.450 Sergej Bojko (Ukrajina)

PARTIZAN: Stojković, Aksentijević, Obradović, Stanković, Petrović, Marković, Đemba Đemba (od 46. Malbašić), Ilić, Jojić, Grbić (od 57. Ninković), Mitrović.

TUN: Favr, Sulmoni, Sigfrid, Vitver, Luti, Zufi, Hediger, K. Šnojvli (od 69. Fereira), Sanogo, Martinez (od 79. Kasio), M. Šnojvli (od 86 Sadik).

VOJVODINA - ŠERIF TIRASPOLJ 1:1

(Škuletić 54 - Isa 36)

Stadion: Karađorđe. Gledalaca: 12.000 Sudija: Robert Šergenhofer (Austrija) Crveni Karton: Luvanor 43. minut

VOJVODINA: Delač, Vulićević, Leković, Trajković, Đurić, Poletanović (od 46. Kaluđerović), Radoja (od 84. Tumbašević), Vranješ, Alivodić, Gaćinović (od 46. Vukčević), Škuletić.

ŠERIF: Tomić, Metua, Paje, Samardžić, Balima, Fernando, Luvanor, Kadu (od 84. Selestino), Mojal (od 80. Pašenko), Rikardinjo, Isa (od 76. Žulinam).