Partizan konačno slavio u Užicu! (VIDEO)

Crno-beli su slavili nad Slobodom sa 2:1 na prvoj utakmici na Gradskom stadionu koja je odigrana pod svetlima reflektora.

• 3

Fudbaleri Partizana prekinuli su lošu tradiciju u Užicu pobedom nad Slobodom od 2:1. U prvom meču na Gradskom stadionu koji je odigran pod svetlima reflektora, crno-beli su odneli sva tri boda zahvaljujući golovima perspektivnog tinejdžera, Andrije Živkovića kao i Nemanje Kojića. Poraz je ublažio Stojan Pilipović, golom sa polovine terena.

Utakmici je prethodio spektakularan vatromet, tribine su bile ispunjene do poslednjeg mesta, a nije izostala ni bakljada. Ali u prvih 45 minuta je i pored otvorene igre najpre domaćih, nije viđen atraktivan fudbal. Partizan je samo jednom bio pošteno opasan pred golom Stanković, koji je glavom mogao da matira Rankovića, ali je golman Slobode bio na mestu.

Tek u nastavku je Partizan bio razigraniji. Već u 48. minutu, Živković je postigao ukupno svoj treći gol na četvrtom meču, a odlično ga je proigrao Miloš Jojić.

Sjajni vezista je namestio i drugi gol crno-belih, u 82. minutu, kada je precizan bio Kojić...

...samo nekoliko minuta pošto se obrukao teškim promašajem ispred golmana domaćih.

Nepuna dva minuta kasnije, Sloboda na senzacionalan način smanjuje vođstvo Partizana na 2:1 - Stojković je izboksovao loptu, koja je završila kod Pilipovića na sredini terena, odakle ju je poslao nazad pravo u mrežu crno-belih!

Valja napomenuti da je Sloboda oštećena kada je linijski sudija svirao ofsajd poziciju Okuni, a koja je bila nepostojeća.

Partizan zajedno sa Čukaričkim drži čelo tabele sa 13  bodova.

SLOBODA: Ranković, Vasilić, Lovrić, Bajić, Gojković, Knežević, Pilipović, Pejović, Okuno, Purić, Tijago..

PARTIZAN: Stojković, M. Živković, Volkov, Obradović, Stanković, Đemba-Đemba, Gulan, A. Živković (od 72. Luka), Ninković (od 46. S. Ilić),Jojić, Fofana (od 56. Kojić).

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!