SERIJA A: Romi gradski derbi i vrh tabele, Ljajić strelac, Napoli slavio u Milanu! (VIDEO)

"Vučica" savladala Lacio 2:0 i zadržala stopostotan učinak posle četiri kola, sedam golova Intera na gostovanju Sasuolu, Juve preokretom do tri boda protiv Verone (2:1), Milan - Napoli 1:2, Reina odbranio penal Baloteliju

• 0

Četvrto kolo Serije A donelo je, uglavnom, pobede favorita, u nekim slučajevima neočekivano ubedljive.

Inter nije imao milosti prema slabašnom Sasoulu. "Neroazuri" su svoje navijače počastili pobedom od čak 7:0, a utakmicu je obeležio povratak na teren Dijega Milita.

Iskusni 34-godišnji Argentinac se vratio posle sedam meseci pauze zbog povrede, i postigao je dva gola. Posle drugog pogotka, Milito je prilikom proslave gola čak i zaplakao.

U strelce su se upisali još i Pаlasio, Tajder, Alvarez, Kambijaso, ali i Pućino koji je postigao autogol.

Roma je savladala Lacio 2:0 i izbila na čelo tabele sa maksimalnim učinkom u četiri kola. "Goste" je načeo Balzareti, volejem posle centaršuta Totija, a dotukao Adem Ljajić sa penala u četvrtom minutu nadoknade. Srpski internacionalac ušao je u igru u 51. minutu umesto Florencija i reklo bi se da je od tog momenta sve krenulo nabolje za "vučicu".

Treba napomenuti da je Lacio završio meč sa 10 igrača, pošto je u 82. minutu pocrveneo Dias.

Juventus je posle preokreta pobedio Veronu 2:1 i zadržao priključak sa klubovima iz vrha. Gosti su poveli preko Kaćatorea u 36. minutu, već u 40. izjednačio je Tevez. Kada se već očekivalo da igrači odu na pauzu Ljorente je postigao gol za, isposrtavilo se, konačan rezultat.

I Napoli ima maksimalan učinak, 2:1 pobeđen je slavni Milan na San Siru, prvi put od 1986. Puleni Rafe Beniteza poveli su u 6. minutu, strelac je bio Britos, da bi u nastavkuIguain povisio na 2:0.

U nadoknadi vremena Baloteli je ublažio poraz fenomenalnim golom, ali da je u 61. minutu iskoristio penal, možda bi "rosoneri" stigli i do boda. Pepe Reina odbranio je udarac sa bele tačke, što je prvi neiskorišćeni penal Balotelija u karijeri, polsle 21 uspešne egzekucije.

Tamnoputi Italijan čudno veče začinio je isključenjem posle drugog žutog kartona.