Debitantski gol Nejmara u Primeri, Atletiko prati Barsu u stopu (VIDEO)

Aktuelni šampion bez većih problema savladao još jednog učesnika LŠ rezultatom 4:1. Madriđani protiv Osasune ostvarnili šestu pobedu u nizu (2:1)

• 0

''Katalonska mašinerija'' nastavlja da melje! Fudbaleri Barselone savladali su Real Sosijedad rezultatom 4:1, u okviru vanrednog šestog kola Primere, i na taj način su zadržali vodeće mesto na tabeli.

U duelu dva španska kluba koja igraju Ligu šampiona, aktuelni šampion je pitanje pobednika rešio u prvih 25 minuta igre. Najpre je Nejmar pogodio u petom minutu za svoj prvi gol u dresu Barse, da bi samo tri minuta kasnije Mesi glavom bio precizan upravo na asistenciju Brazilca.

Zanimljivo, ovo je prvi pogodak najboljeg igrača planete glavom još od 22. januara 2012. godine i meča sa Malagom. Kada je Buskets u 23. minutu savladao golmana Brava bilo je jasno da bodovi ostaju u Kataloniji.

Konačan rezultat postavio je Bartra u 77. minutu dok je počasan pogodak za goste iz Baskije delo defanzivca Alberta de la Bele u 64. minutu.

Valjadolid je uspeo da odoli na gostovanju Levanteu (1:1) iako je čitavo drugo poluvreme igrao bez isključenog Berdika. Imao je domaći tim vođstvo od 36. minuta golom Diavare, ali je Gerea u 42. minutu doneo bod svom timu. Treba istaći i to da je Levante u 44. minutu promašio penal, ali Ivanšic nije bio precizan.

Očekivane pobede kod kuće ostvarili su Atletiko i Malaga. Madriđani su bili bolji od Osasune sa 2:1, zahvaljujući dvostrukom strelcu Kosti u 18. i 25. minutu dok je Malaga slomila otpor Almerije tek u poslednjih pola sata golovima Tisone u 68. minutu i Portilja u nadoknadi vremena.