19 Albanaca poguralo Švajcarce na Mondijal!

Reprezentacija Švajcarske savladala Albaniju sa 2:1 u Tirani, a imala je pet fudbalera albanske nacionalnosti u ekipi, trojicu startera i dve rezerve koje su dobile šansu u drugom poluvremenu. Kada se saberu svi igrači domaće ekipe koji su nastupili na meču ukupno je igralo 19 Albanaca

• 9

Albanci rođeni u Srbiji, preciznije na Kosovu, Dzerdan Šaćiri, Granit Dzaka i Valon Behrami, bili su glavna uzdanica Švajcarcima na gostovanju protiv Albanije u Tirani u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Brazilu. Pored njih nastupili su i makedonski Albanci, rezerve Admir Mehmedi i Blerim Džemaili, tako da kada se sabere 14 domaćih fudbalera koji su dobili šansu, ukupno je na terenu viđeno 19 Albanaca.

Puleni legendarnog trenera Otmara Hicfelda, selektora zemlje banaka i satova, slavili su sa 2:1 i obezbedili učešće na Mondijalu. Prvi pogodak za Švajcarce delo je Dzerdana Šaćirija u 47. minutu. Već u 53. Šaćiri je izašao, verovatno zbog povrede, zamenio ga je Mehmedi.

U 77. minutu Mihael Lang duplirao je prednost, postigavši prvi gol u dresu reprezentacije, a budući da se pokazao presudan za plasman na SP sigurno će ga pamtiti dok je živ.

U samoj završnici Albanci, oni pravi, ublažili su poraz, Salihi je u 88. minutu iz penala postavio konačnih 1:2.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!