PRIMERA: Spektakl Reala i Sevilje, novi krah Đukićeve Valensije! (VIDEO)

Puleni srpskog stručnjaka dozvolili da ih na njihovom terenu savlada "fenjeraš" Almerija sa 2:1 i tako stigne do prve pobede u prvenstvu. U fantastičnoj utakmici Real pregazio Sevilju 7:3 uz het-trik Ronalda i po dva gola Bejla i Benzeme

• 0

Srpskom treneru Miroslavu Đukiću ozbiljno se drma klupa posle novog poraza Valensije u Primeri.

Da sve bude gore, na "Mestaji" je slavila Almerija, poslednji tim na tabeli, kojem je ovo bila prva pobeda. Valensija je povela iz penala preko Žonasa u 33. minutu, međutim, gosti su uspeli da preokrenu pogotcima Torsiljerija u 61. i Vidala u 69. minutu.

U drugom meču 11. kola, igranom u istom terminu, Valjadolid je uspeo da spase bod, pošto je nadoknadio vođstvo gostiju od dva gola. Grizman je u 16. i 53. minutu doneo prednost ekipi iz San Sebastijana drugi gol postigao je posle kardinalne greške defanzivca domaćih, da bi Larson i Gera u 76. i 79. minutu postavili konačnih 2:2.

To  nije bio kraj uzbuđenjima, Valjadolid je imao idealnu priliku za potpuni preokret i tri boda, ali Ebert u nadoknadi nije iskoristio penal, golman Sosiijedada odbranio je udarac.

U Madridu spektakl, utakmica između Reala i Sevilje završena je 7:3, uz het trik Ronalda i po dva gola Gereta Bejla i Karima Benzeme. Madriđani su preko velšanina i Portugalca poveli 3:0 da bi gosti u finišu prvog poluvremena uneli neizvesnost.

U nastavku Real pogotcima Benzema i Ronalda stiže do 5:2, smanjuje rakitić, koji je posle šestog gola reala, a trećeg Ronaldovog promašio penal, koji je skrivio upravo Portugalac, mada je sporno da li je prekršaj bio u kaznenom prostoru.

Tačku na i stavio je Benzema u 80. minutu, ana oduševljenje publeke koja na stadionu Santjago Bernabeu dugo nije videla ovakav meč.