KRAJ: Grobari palili Marakanu, Zvezda pobedila, navijač pao u kanal! (FOTO) (VIDEO)

145. večiti okršaj između Crvene zvezde i Partizana pred oko 30.000 gledalaca na "Marakani". Krvavu uvertiru priredili su delije i grobari

• 19

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana sastaju se po 145. put u večitom derbiju na "Marakani". Utakmica je po mnogima prethodnih dana okarakaterisana kao prelomna za sezonu, s obzirom da crno-beli kao lideri prvenstva imaju četiri boda više od crveno-belih.

Pre utakmice je došlo do velikih incidenata u beogradskom naselju Umka, u kom su teško povređene dve osobe, od kojih je jedna u komi. Tuče je bilo i kod Brčka, a neverovatna scena je viđena na samom stadionu, kada su Partizanovi navijači uleteli na teren kako bi se sukobili za Zvezdinim padobrancima. Nije moglo da prođe ni bez tuče frakcija navijača crno-belih.

Navijači Crvene zvezde mogu da odahnu jer je Miloš Ninković, iako je nedelju dana ranije doživeo povredu glave, uvršten u startnih 11.

Trener crno-belih Vuk Rašović ostavio je kaitena Sašu Ilića na klupi, a traku će nositi golman Vladimir Stojković.

CRVENA ZVEZDA: Bajković, Vešović, Mijailović, Lazić, Krneta, Gogić Milijaš,Pečnik, Kasalica, M.Ninković, Dauda.

PARTIZAN: Stojković, Obadović, Ostojić, Stanković, Volkov, Gulan, Marković, Jojić, A. Živković, N. Ninković, Kojić.

Sudija: Milorad Mažić

TOK MEČA

5. minut - Milijaš poslao dug pas ka golu Stojkovića, ali Kasalica ne stiže do lopte.

U 10. minutu su navijači Crvene zvezde istakli transparent "Prave vrednosti nisu na prodaju".

13. minut - Zvezdin pritisak u uvodnim minutima.

16. minut - Kojić s leve strane ulazi u kazneni prostor, ali ga stiže Lazić. Prvi korner za Partizan, šut ka drugoj stativi, ali lopta stiže do Andrije Živkovića, koji šutira, no na vreme reaguje Bajković.

18. minut - GOOOOOOL, 1:0 za Zvezdu! Milijaš je izveo slobodan udarac, Stojković je odbranio, a na odbijenu loptu je naleteo glavom Miloš Ninković. Njegova lopta ide na glavu Obradovića, koji matira svog golmana!

23. minut - Jojić izvodi slobodan udarac, ali prejako na drugu stativu.

26. minut - Volkov faulira Vešovića, zbog čega dobija žuti karton. Milijaš izvodi prekid, a duga lopta završava na nozi Gulana, koji umalo da savlada Stojkovića, ali lopta završava iznad prečke.

- Zvezdin trener Slaviša Stojanović bukvalno nijednom nije seo na klupi, sve vreme se šeta kod aut-linije. Rašović sa druge strane povremeno ustaje.

30. minut - Imao je Partizan novi korner, ali sve je završeno volejem Ninkovića koji završava daleko pored gola.

35. minut - Crno-beli izlgedaju malo bolje, agiliniji su na terenu.

36. minut - Ubojit šut Milijaša sa distance, ali ona zamalo ide preko prečke.

41. minut - Krneta faulira Kojića na milimetar od kaznenog prostora. Jojić izvodi slobodan udarac, ali i ta lopta ide preko gola.

44. minut - Odličan centaršut Mijailovića, u kazneznom dočekuje Pečnik, ali ne uspeva da matira Stojkovića.

Poluvreme.

- Rašović umesto Gulana uvodi Sašu Ilića.

46. minut - Bakljada navijača Partizana na južnoj tribini.

47. minut - Nikola Ninković pokušao sa velike distance lobom.

49. minut - Na kratko prekinut meč jer su navijači Partizana na jugu zapalili jedan deo južne tribine.

52. minut - Stiže lopta u peterac do Kasalice, ali njegov šut blokira Ostojić.

53. minut - Ne vredi, divljanje navijača Partizana se ne prekida. Plamen je sve veći na južnoj tribini. Pokušavaju vatrogasci da ga ugase.

62. minut - Nastavlja se utakmica, Milijaš izveo korner, ali bez opasnosti po gol Stojkovića.

65. minut - Žuti karton za Mijailovića.

- Jedan navijač Partizana je pao sa južne tribine, čeka se dolazak Hitne pomoći!

68. minut - Dauda sa loptom u petercu, ali reaguje odbrana crno-belih.

69. minut - Luka u igri umesto Nikole Ninkovića.

77. minut - Saša Marković dobija žuti karton.

84. minut - Umesto povređenog Milijaša, u igri je Filip Mladenović, koji je odmah izviždan.

88. minut - Predrag Luka se izborio sam za šut sa ivice kaznenog prostora, ali ga je Bajković pročitao.

90. minut - Produžetak devet minuta! Verovatno rekord u Večitim derbijima!

90+4. minut - Posle kornera Partizan nije ugrozio gol Zvezde!

90+7. minut - Pečnik je sa deset metara mogao da overi Partizan! Šutirao je sam pravo o Stojkovića.

98 + 8. minut - Brutalan start Darka Lazića nad Sašom Ilićem. Direktan crveni karton.

100.minut - Kraj meča, Partizan bez šanse za izjednačenje.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!