LIGA EVROPE: Prošli Valensija, Rubin, Ludogorec, Totenhem... (VIDEO)

Mečevi četvrtog kola doneli plasman u nokaut fazu za osam klubova, dok je sedam već ostalo i bez teoretskih šansi

• 0

Kao i obično, ruski timovi otvorili su četvrto kolo Lige Evrope i to u mečevima sa ostrvskim. Kubanj Krasnodar dočekao je Svonsi u Grupi A, dok je Rubin iz Kazanja ugostio Vigan.

Svonsi se pokazao kao neugodan gost, ali nije uspeo da pobedi. Klub iz Velsa poveo je golom Bonija u devetom minutua i činilo se da su tri boda sigurna kada su domaćini ostali sa igračem manje posle isključenja Brazilca Šandaoa u 78. minutu zbog drugog žutog kartona. Međutim, upornost se isplatila, Bade je u drugom minutu nadoknade doneo izjednačenje i tek drugi bod ekipi Kubanja.

U Kazanju Rubin je slavio 1:0, ranim golom, strelac je bio Kuzmin u 22. minutu. Ovom pobedom ruska ekipa plasirala se za prolećne borbe u najmasovnijem evropskom takmičenju.

Valensija, koju trenira Srbin Miroslav Đukić pobedila je 3:2 na gostovanju Sent Galenu. Španski tim poveo je pogotkom dvostrukog strelca Pjatija, Švajcarci su preokrenuli, a drugi gol postigli su oslabljeni, posle isključenja Montadona, Valensija u međuvremenu nije iskoristila penal, da bi Pjati doneo novo izjednačenje, a Kanales pobedu golom u 86. minutu dalekometnim udarcem.

Trijumf je tim vredniji jer je omogućio "slepim miševima" da se plasiraju u šesnaestinu finala.

Ludogorec je odigrao nerešeno sa Černomorecom, 1:1, a zbog pobede u Odesi ima već obezbeđen plasman u nokaut fazu.

U drugom meču ove grupe PSV je očekivano savladao zagrebački Dinamo 2:0 i na dobrom je putu da se pridruži Ludogorecu u nastavku takmičenja.

Uzbudljiv meč odigran je u Tel Avivu, Makabi je do 35. minuta poveo 3:0 protiv Ajntrahta iz Frankfurta. Nemci su u nastavku smanjili na 3:2, ali domaćini su ih dotukli iz penala u nadoknadi za konačnih 4:2.

Navijači Legije često priređuju spektakularne scenografije, umeju i da se potuku, ali tim im je žalostan. Ekipa iz Varšave poražena je na svom terenu od Trabzona 0:2 i tako i posle četiri utakmice još čeka na prvi bod.

Totenhem je dugo lomio otpor šerifa iz Tiraspolja, a  svi golovi su palu u razmaku od nešto više od deset minuta. Lamela je u 60. doveo "pevce" u vođstvo, Defo je sa penala u 67. uvećao prednost, a konačnih 2:1 postavio je Isa u 72. minutu. Londonski klub mnogobrojnim uspesima ove sezone tako je dodao i plasman u narednu rundu.