LUDILO U PIONIRU: Poraz Partizana, isključenje Vujoševića, pet tehničkih grešaka! (FOTO)

"Crno-beli" u četvrtom kolu Grupe A Evrolige u paklenoj atmosferi podlegli pred Fenerbahče Ulkerom - 78:88. Presudan momenat druga tehnička trenera Partizana, početkom drugog poluvremena* Sudijska trojka na čelu sa Perezom imala katastrofalan kriterijum

• 12

Košarkaši Partizana u četvrtom kolu Evrolige poraženi su od Fenerbahče Ulkera, vodećeg tima u njihovoj Grupi A, rezultatom 78:88 (17:13, 21:17, 19:30, 21:28).

"Crno-beli" su hrabro i borbeno ušli u meč, dominirali u prvom poluvremenu, koje su završili sa lepih 38:30.

Sve je promenila druga tehnička greška Duška Vujoševića, koja je značila isključenje u 22. minutu. Od tog momenta počeo je sudijski cirkus u Pioniru, gde su se u tih nekoliko minuta lične greške delile igračima "za pogled", a tehničke na samo jednu izgovorenu rečenicu.

Četa najtrofejnijeg evropskog trenera Željka Obradovića je iskoristila tu situaciju, preuzela je konce igre u svoje ruke i do kraja treće četvrtine postigla isti broj poena (30) kao u celom prvom poluvremenu.

Inače, na utakmici je dosuđeno čak pet tehničkih grešaka, što se retko viđa. Narednih dana verovatno će se dosta polemisati o sudijskom kriterijumu, ali iskusan trener poput Vujoševića definitivno nije trebalo tako lako da dozvoli da dobije dve, prvu takoreći tek što je počeo meč.

Bojan Bogdanović bio je nerešiva enigma za Partizan, hrvatski internacionalac zabeležio je 26 poena, trojke 6-9, raspucali su se i ostali, a dalekometni šutevi ulazili su, po pravilu, u najbitnijim momentima.

Partizan, bez glavnog stratega, nije imao odgovor i sredinom poslednje deonice postalo je jasno da je moguć samo jedan konačni ishod.

Žofri Lovernj, koji je u prvom poluvremenu bio maestralan sa 10 poena i osam skokova, u nastavku nije uspeo da održi tako visok nivio. Meč je završio, istina, sa 20 poena i 10 uhvaćenih lopti, ali većinu koševa u drugom poluvremenu postigao je kada je meč već bio rešen.

Pored Lovernja, istakli su se Kinsi sa 18 poena i sedam skokva i Vesterman sa 13.

U ekipi Fenerbahčea, pored već pomenutog Bogdanovića, Bo Mekejleb, bivši igrač "crn0-belih", upisao je 14 poena, Nemanja Bjelica 12, dvocifren učinak imali su Preldžić (11) i Kenan (10).

Posle ovog poraza bilans Partizana iznosi 1-3, dok Fenerbahče ostaje na čelu sa maksimalnim učinkom, 4-0.

REZULTATI:

A grupa:

Partizan - Fenerbahče 78:88

Nanter - Budivelnjik 80:61

Barselona - CSKA Moskva 79:70

Tabela: Fenerbahče 4-0, Barselona 2-2, CSKA 2-2, Nanter 2-2, Budiveljnik 1-3, Partizan 1-3.

C grupa:

Montepaski  - Olimpijakos 62:70

Bajern Minhen - Unikaha 82:68

Stelmet - Galatasaraj 75:78

Tabela: Olimpijakos 4-0, Bajern 3-1, Unikaha 2-2, Galatasaraj 2-2, Stelmat 1-3, Montepaski 0-4.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!