SERIJA A: Milan na rođendan iščupao bod protiv Rome! (VIDEO)

Uporni "rosoneri" dva puta stizali prednost gostiju pa je utakmica zavrešena 2:2

• 0

U danu u kojem su slavili 114. rođendan kluba, fudbaleri Milana dobili su skroman poklon, bod protiv Rome u poslednjem meču 16. kola Serije A. Roma je dvaput vodila, ali "rosoneri", inače najveće razočaranje sezone, pokazali su bar karakter i uspeli da na kraju stignu do 2:2.

Gosti suprvi put  poveli u 13. minutu kada je Ljajić uposlio Strotmana, a ovaj asistirao Destruu.

U 30. minutu  Milan preko Zapate stiže do izjednačenja, kada mu je posle kornera Muntari glavom uputio loptu pred gol, a Kolimbijac je sa metra, glavom pa kolenom, smestio u mrežu.

U drugom poluvremenu golmana Milana Abijatija zanenio je Gabrijel, koji je već u 51. minutu napravio, reklo bi se, nepotreban penal nad Žervinjom iz kojeg su Rimljani poveli 2:1 pogotkom Strotmana.

Činilo se da će "vučica" stići do pobede jer je u većem delu meča bila bolji rival, naročito kad je u 64. minutu ušao Toti, prvi put posle dva meseca.

Neočekivano, Muntari je u 77. minutu iskoristio nepažnju defanzivaca gostiju i postavio konačnih 2:2.

U sudijskoj nadoknadi obe ekipe mogle su da dođu do trijumfa, prvo je Baloteli propustio odličnu priliku za Milan, da bi mu se na drugoj strani "revanširao" De Rosi.

Rimljani su ovim rezultatam zaostali za još dva boda za vodećim Juventusom, dok Milan tavori tek na desetom mestu.