REKORDER: Jojić posle 17 sekundi dao gol na debiju za Dortmund! (VIDEO)

Bivši fudbaler Partizana imao je debi iz snova za Borusiju Dortmund, jer je postigao četvrti gol u pobedi svoje ekipe nad Ajntrahtom iz Frankfurta. Bajern rutinski savladao Frajburg sa 4:0

• 8

Borusija Dortmund i Bajern Minhen su još jednom pokazali da im većina klubova iz Bundeslige nije dorasla. Milioneri su sa 4:0 pobedili Ajntraht Frankfurt, dok su Bavarci istim rezultatom savladali Frajburg.

Dortmund se definitvno vratio u formu. Zabeležili su treći trijumf zaredom, a četvrti put zaredom pobeđuju Ajntraht. Borusija je sve rešila u prvom poluvremenu, kada je Obamejang golovima u 10. i 20. minutu stavio gostima do znanja da nemaju čemu da se nadaju.

Na početku drugog poluvremena, Levandovski je iz penala povećao prednost, da bi Miloš Jojić samo što je ušao u igru u 68. minutu postavio konačan rezultat.

Srbin je golom protiv Frankfurta 17 sekundi pošto je ušao u igru postao strelac najbržeg pogotka u dve kategorije – kao rezerva i debitant.

Do subote rekord kao rezervisti strelci najbržeg gola u Bundesligi držali su Mičel iz Frankfurta (1986) i Hajn (Augzburg, 2012) koji su mrežu tresli 20 sekundi po ulasku teren.

Bajern je u prvom poluvremenu obavio veći deo posla. Prednost Bavarcima doneo je Dante u 20. minutu na asistenciju Konstanta. Sa dve svoje sjajne minijature Šaćiri je prvo udvostručio prednost svoje ekipe u 34. minutu, da bi u 42. još jednom pokazao o kakvom je igraču reč. Konačan rezultat postavio je Pizaro, dva minuta pre kraja. Ovo je 13. pobeda Bavaraca zaredom.