Arsenal prošao u polufinale FA Kupa, Ozil pogodio posle tri meseca! (VIDEO)

Izabranici Arsena Vengera odigrali fenomenalno drugo poluvreme i plasirali se u polufinale FA Kupa

• 0

Arsenal je drugi put ove sezone dočekao Everton na Emirejtsu, ali je ovoga puta uspeo da trijumfuje i to u okviru četvrtfinala FA Kupa. Tobdžije su slavile protiv karamela rezultatom 4:1.

Izabranici Arsena Vengera pružili su sjajnu partiju, naročito u drugom poluvremenu i naneli težak poraz ekipi iz Liverpula. Blistao je u nastavku igre Olivije Žiru.

Arsenal je sjajno otvorio utakmicu i već u trećem minutu poveo preko Mesuta Ozila. Ovo je prvi pogodak Nemca posle tačno tri meseca, a zanimljivo je da je poslednji gol postigao upravo protiv Evertona.

Gosti do izjednačenja dolaze posle sjajnog kontranapada u 32. minutu. Miralas je sjajno uposlio Lukakua, a Belgijanac doneo izjednačenje svom timu. Domaća ekipa je dosta odlučnije odigrala nastavak meča i uspela da postigne tri pogotka.

Prvo je Arteta sa bele tačke u 68. minutu opet doveo Arsenal u prednosti, da bi Olivije Žiru golovima u 83. i 85. minutu postavio konačan rezultat.