Tri penala za Liverpul, Vidić isključen, bomba Rosickog! (VIDEO)

Srpski fudbaler treći put u karijeri isključen protiv ekipe sa Enfilda, a arbitar meča dosudio tri penala za goste, od čega su dva iskoristili, a za trijumf 3:0 pobrinuo se Suarez

• 0

Fudbaleri Liverpula pobedili su Mančester Junajted u derbiju 30. kola Premijer lige na Old Trafordu sa 3:0 (1:0) i dodatno pogoršali agoniju aktuelnog šampiona.

Meč je obeležio sudija Mark Klatenburg, koji je tri puta dosudio penal za goste, od čega treći put neopravdano, kada je posle "glume" Danijela Staridža isključio Nemanju Vidića.

Srpskom fudbaleru ovo je čak treće isključenje u karijeri protiv "crvenih" sa Enfilda.

Kapiten Liverpula Stiven Džerard dva puta bio je precizan, u 34. i 46. minutu, ali nije došao do het-trika, pošto je posle Vidićevog isključenja pogodio stativu.

U strelce se posle duže vremena upisao i Luis Suarez, pa je Liverpul prišao na samo četiri boda vodećem Čelsiju, uz utakmicu manje.

Fudbaleri Arsenala savladali su u Londonu ekipu gradskog rivala Totenhema sa 1:0 i preuzeli treću poziciju na tabeli Premijer lige sa četiri bod zaostatka za vodećim Čelsijem, ali i utakmicom manje.

"Tobdžije" su kao gosti slavile na Vajt Hart Lejnu pogotkom Tomaša Rosickog još u drugom minutu.

U nastavku meča, iako je bilo dosta uzbuđenja i šansi na obe strane, mreže su ostale netaknute.