Bibić zablistao u Poljskoj: Imamo novi rekord Srbije na 5000 metara

U konkurenciji juniora Novopazarac zauzeo drugo mesto na mitingu u Poljskoj

• 3
Atletika, Balkansko prvenstvo u Atletici  2017, Elzan Bibić,  Dušan Makević Foto: Marko Todorović

Reprezentativac Srbije u atletici Elzan Bibić osvojio je u utorak drugo mesto na Mitingu u Poljskoj i postavio novi juniorski državni rekord u trci na 5000 metara - 13:44,25!

Pobednik trke Etiopljanin Tufa Velde bio tek 14 stotinki brži.

Treće mesto u konkurenciji 15 atletičara zauzeo je Kenijac Titus Kipruto Kibjego sa 13 minuta i 46,17 sekundi.

Devetnaestogodišnji Bibić je dosadašnji najbolji lični rezultat, a ujedno i rekord Srbije za juniore popravio za 7,15 sekundi, postavio ga je pre dve godine na Svetskom juniorskom prvenstvu u Bidgošću.

Bibiću je nedostajalo 2,25 sekundi da izbori normu za Evropsko prvenstvo u Berlinu, pošto je za nastup na ovogodišnjem seniorskom šampionatu kontinenta potreban rezultat od 13 minuta i 42 sekunde.

Na stazi je danas bila i Amela Terzić, u Finskoj, ali nije bila tako uspešna kao Bibić.

Ona je zauzela je 11. mesto u trci na 3.000 metara na Igrama Pava Nurmija u Turkuu, u Finskoj u vremenu od devet minuta i 32,88 sekundi.

Prva je kroz cilj prošla Etiopljanka Meskerem Memo sa osam minuta i 38,65 sekundi, ispred 0,38 sekundi sporije Nore Tanui iz Kenije, dok je njena sunarodnica Glorija Kite bila treća sa 0,42 zaostatka za pobednicom.

Miting u Turkuu pripada Svetskoj čelendž seriji.