≫

Sjajni Bekrić u polufinalu Evropskog prvenstva!

Srpski atletičar zauzeo treće mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi sa ličnim rekordom sezone

• 6

Emir Bekrić ponovo trči - ušao je u polufinale Evropskog pevnstva, i to sa najboljim rezultatom sezone!

Srpski atletičar nastupio je u kvalifikacijama na 400 metara sa preponama na Evropskom prvenstvu u Berlinu i plasirao se u polufinale kao treći iz grupe, u vremenu od 50.46 sekundi.

Odlično je Bekrić ušao u trku, odmah se pozicionirao u vodeća tri na stazi i držao dobar ritam maltene do samog kraja, izdržao u poslednjim metrima udar Mađara Koroknaja, odbio ga poslednjim atomima snage i trku završio kao treći.

Prvi, sa vremenom 50.10, bio je Francuz Viktor Koroler, a drugi Švajcarac Alan-Erve Mfomka, on u vremenu 50.34.

Pre pet godina Bekrič je zabeležio uspeh karijere, osvojio bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Moskvi, ali od tada nije ima zapaženijih rezultata najviše zbog povrede.

Ovo je prilika da se vrati na veliku scenu, odlično je izdržao prvi veliki izazov u Berlinu s obzirom na činjenicu da je dugo bio na poštedi.

Bekrić se vraća u formu Foto: Tanjug/AP