52

Zvezda je pobedila, ali i prekinula fenomenalan niz! (VIDEO)

Prvi put ove sezone zatresla se mreža crveno-belih

U znatno izmenjenom sastavu, Crvena zvezda nije imala problema sa poslednjeplasiranom Bačkom, koja još nema osvojen bod od početka sezone.

CRVENA ZVEZDA - OFK BAČKA 3:1
(Pešić 38, Frimpong 54, Račić 86 - Čeković 82)

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Frimpong, Babić, Anđelković - Račić, Milijaš - Milić (od 76. L. Ilić), Rikardinjo, Adžić (od 72. Radonjić) - Pešić.
Rezerve: Kahriman, Kanga, Boaći, L. Ilić, Radonjić, Savić, Vučićević.

BAČKA: Jevrić - Varga, Nikolić, Klisura, Ilić, Živković - Makarić (od 73. Ivković), Spremo, Trivunović, Luković - Račić (od 58. Čeković)

Gledalaca: 12.400; Sudija: Petar Piper

Imao je prostora trener Vladan Milojević da sa mahom rezervistima izađe na megdan "fenjerašu" i da glavne igrače odmori za Krasnodar naredne nedelje. Držali su crveno-beli utakmicu pod kontrolom, ali se osetilo to što ovaj sastav nije često na terenu, pogotovo u drugom poluvremenu kada je došlo do malog opuštanja pri vođstvu 2:0.

Crveno-beli su ipak prekinuli seriju mečeva bez primljenog gola, a golgeterski niz nastavio je Aleksandar Pešić.

Zvezdin napadač postigao je peti gol ove sezone, koji je bio prvi na meču u 38. minutu, posle kornera kapitena na današnjem meču, Nenada Milijaša.

Iskusni Milijaš je na isti način plasirao i drugi gol, samo što je strelac bio Abraham Frimpong, što je bio i njegov prvi pogodak u crveno-belom dresu.

Međutim, gol koji je Zvezda primila stigao je u samoj završnici meča, nakon kiksa odbrane koji je odlično iskoristio rezervista Čeković.

Da Bačka ipak ne može do senzacije potvrdio je Račić svojim prvencem u 86. minutu.

Zvezda je sada prva sa 15 bodova, i u narednom kolu gostuje Borcu u Čačku.

Pre toga je očekuje dug put i veliki izazov u plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope sa Krasnodarom.

Pogledajte sve vesti u poslednja 24 sata

Tagovi: fk-crvena-zvezda ofk-backa superliga-srbije
Najnoviji komentari
  • S
    Srbija

Oranje Marka Kraljevica,bruka kakav je teren...

• N
    Nebojsa

Ja propustio utakmicu

• G
    Goran

Koliko su sansi propustili . Ne spavaj Backa !

Buskets iznudio crveni za desetku, Barsa tek sa igračem više slomila Viljareal (VIDEO)

Joveljić se naježio kad su ga Delije dočekale ovacijama: Otkrio je i šta mu je Milojević rekao za 33 gola u polusezoni! (VIDEO)

Prijović dokrajčio PAO u derbiju: Ušao je u 73. minutu i jedna šansa mu je bila dovoljna za golčinu! (VIDEO)

Pešić otkrio moćan razlog zbog kog trese mreže u dresu Zvezde!

Joveljić debitovao za Zvezdu posle 10 godina u klubu: Od prvog dana za ovo sam živeo (FOTO) (VIDEO)

Siti slavio na Old Trafordu i verovatno rešio pitanje šampiona: Očajni Lukaku asistent kod oba gola Građana (VIDEO) (FOTO)

Ko je vukao ovu liniju? Centar terena u Kruševcu je HIT! (FOTO)

ZVEZDA NAPLATILA PARTIZANOV KIKS PRED DERBI: Pešić se igrao protiv Borca, Joveljić napokon debitovao (VIDEO)

Kolarov dominirao, Roma imala 26 šuteva, ali je 38-godišnji golman ludački branio! (VIDEO)

Bivši trener Kelna preuzeo Borusiju iz Dortmunda

Keln vodio 3:0 i - izgubio (VIDEO)

Fenomenalna asistencija Tadića protiv Arsenala, Runi nije dozvolio Liverpulu da pobedi (VIDEO)

Borac došao na Marakanu i doneo poklon za Zvezdu (FOTO)

Đukić nervozno odgovorio na pitanje novinarke: Po ovakvom terenu ne može da se igra bolji fudbal! (VIDEO)

PROMAŠAJ GODINE U SRPSKOM FUDBALU: Stojković ostao u napadu, igrač Napretka se obrukao ispred prazne mreže u 95. minutu (VIDEO)

Zbog ovog transparenta Grobara Mažić je prekinuo meč Napredak - Partizan i tražio da se isti ukloni (FOTO)

Pogledajte kako su navijači Napretka grudvama gađali Stojkovića: Jedna plavuša nije odustajala, čak su je i smirivali na tribinama (VIDEO)

Nastavlja se rat Lalatovića i navijača Radničkog: Kad je čuo šta mu skandiraju, okrenuo se ka njima, prišao do ograde, a onda je počeo šou (VIDEO)

Zvezda našla zamenu za Boaćija: Argentinski golgeter stiže na Marakanu? (VIDEO)

Duh Ibrahimovića ušao u Đurđevića: Zakucao loptu u mrežu, iako mu je peta bila u visini glave (VIDEO)

Inter razbijen, ali ne i pobeđen! Juventusov čas fudbala ostao u senci Handanovičevih odbrana (FOTO) (VIDEO)

Borusija je baš u kanalu, Bajern pobegao svima!

Milojević pričao Grcima o zvezdaškom "ludilu" i otkrio razlog uspeha: Zvezdina deca su ključ, što manje stranaca

Ovo je bilo jače od njega: Kristijano Ronaldo ispozirao sa svih pet "Zlatnih lopti", a onda razbio Sevilju! (VIDEO)

Vrhunska igra i 5 golova: Utakmice Voždovac - Spartak se ne bi postidela ni Premijer liga! (VIDEO)

Igraćete Evropu, unapred vam kažem: Lalatović posle spornog penala pohvalio Nišlije

Hoće li Radonjić biti spreman za derbi? Milojević otklonio sve dileme!

Otresao slinu, obrisao ruku, pa sam izbušio odbranu Čelsija: Vrhunski gol Srbina za pobedu! (VIDEO)

Voša izgubila od Javora posle remija sa Partizanom, jeziva povreda šokirale igrače u Nišu! (FOTO)

Samo se čulo KRC: Jeziva povreda fudbalera Čukaričkog, iznet na nosilima, hitno prebačen u bolnicu! (FOTO)