52

Zvezda je pobedila, ali i prekinula fenomenalan niz! (VIDEO)

Prvi put ove sezone zatresla se mreža crveno-belih

U znatno izmenjenom sastavu, Crvena zvezda nije imala problema sa poslednjeplasiranom Bačkom, koja još nema osvojen bod od početka sezone.

CRVENA ZVEZDA - OFK BAČKA 3:1
(Pešić 38, Frimpong 54, Račić 86 - Čeković 82)

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Frimpong, Babić, Anđelković - Račić, Milijaš - Milić (od 76. L. Ilić), Rikardinjo, Adžić (od 72. Radonjić) - Pešić.
Rezerve: Kahriman, Kanga, Boaći, L. Ilić, Radonjić, Savić, Vučićević.

BAČKA: Jevrić - Varga, Nikolić, Klisura, Ilić, Živković - Makarić (od 73. Ivković), Spremo, Trivunović, Luković - Račić (od 58. Čeković)

Gledalaca: 12.400; Sudija: Petar Piper

Imao je prostora trener Vladan Milojević da sa mahom rezervistima izađe na megdan "fenjerašu" i da glavne igrače odmori za Krasnodar naredne nedelje. Držali su crveno-beli utakmicu pod kontrolom, ali se osetilo to što ovaj sastav nije često na terenu, pogotovo u drugom poluvremenu kada je došlo do malog opuštanja pri vođstvu 2:0.

Crveno-beli su ipak prekinuli seriju mečeva bez primljenog gola, a golgeterski niz nastavio je Aleksandar Pešić.

Zvezdin napadač postigao je peti gol ove sezone, koji je bio prvi na meču u 38. minutu, posle kornera kapitena na današnjem meču, Nenada Milijaša.

Iskusni Milijaš je na isti način plasirao i drugi gol, samo što je strelac bio Abraham Frimpong, što je bio i njegov prvi pogodak u crveno-belom dresu.

Međutim, gol koji je Zvezda primila stigao je u samoj završnici meča, nakon kiksa odbrane koji je odlično iskoristio rezervista Čeković.

Da Bačka ipak ne može do senzacije potvrdio je Račić svojim prvencem u 86. minutu.

Zvezda je sada prva sa 15 bodova, i u narednom kolu gostuje Borcu u Čačku.

Pre toga je očekuje dug put i veliki izazov u plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope sa Krasnodarom.

Pogledajte sve vesti u poslednja 24 sata

Tagovi: fk-crvena-zvezda ofk-backa superliga-srbije
Najnoviji komentari
  • S
    Srbija

Oranje Marka Kraljevica,bruka kakav je teren...

• N
    Nebojsa

Ja propustio utakmicu

• G
    Goran

Koliko su sansi propustili . Ne spavaj Backa !

Toliko puta su me sahranjivali da me se i smrt boji: Legendarni fudbaler još jednom poručio da je živ!

Nemam noge, ali bih se branio bolje od Liverpula! Britanski paraolimpijac uništio Crvene od prozivki (FOTO)

Oborio 7 rekorda Lige šampiona i postao Zlatni dečko: Mbape oduvao konkurenciju i pokupio nagradu! (VIDEO)

Partizan zove navijače: Kupi kartu kada i Saša Ilić!

UPOZNAJTE BUDUĆU KRALJICU ENGLESKOG FUDBALA: Bivša manekenka preuzima klub iz Premijer lige i postaje gazdarica Srbinu!

Trener Zvezde povukao zanimljivu paralelu između klinaca koji igraju za Arsenal i onih koji nose crveno - beli dres!

Matićev burazer ušao sa klupe i dao gol, navijači mu smislili pesmu (VIDEO)

Le Talek poludeo zbog faulova: Mladost je seljačka ekipa, trener je naredio igračima da nas povrede!

Bane Ivanović se izlanuo pred Rusima: Da li ovo znači da će Sergej Milinković Savić igrati za Srbiju na Mundijalu?

Bivši golman Zvezde izludeo Ronalda odbranom: Skinuo je nekoliko zicera protiv Reala! (VIDEO)

Kavani je šef PSŽ-a: Bombom iz slobodnjaka u 93. minutu spasio Parižane poraza, Nejmar udario protivnika i dobio crveni karton (VIDEO)

Sergej nanizao šestu pobedu, moćni Lacio preslišao i Kaljari! (VIDEO)

Grof srušio Krasnodar i Zenit, pa izgubio od poslednjeg tima u Rusiji! (VIDEO)

Ovo se ne viđa često: Mandžukić poludeo i za tri sekunde dobio dva žuta kartona! (VIDEO)

Le Talek pridavio fudbalera Mladosti pa ga bacio na pod, a onda je nastao opšti haos na terenu! (VIDEO)

Kraj na ivici tuče: Zvezda strepela, ali pobedila Mladost iz Lučana! (VIDEO)

Hrvat dao golčinu Bufonu, pa naljutio Staru damu: Juventus brojao do šest protiv Udinezea! (VIDEO)

Da li je Zvezda dobila novog Grujića? Fenomenalan potez i bomba Račića levom nogom (VIDEO)

Jokanović ispred Anćelotija! Srpski stručnjak prvi favorit za klupu Vest Hema

Nije vam ovo Maribor, rođaci! Totenhem ponizio Liverpul, i Grujić osetio moć Pevaca! (VIDEO)

Piksi se naoštrio: Hulk i Oskar poraženi od Stojkovićeve ekipe! (VIDEO)

Kolarov presudio Mihi njegovim oružjem: Bomba iz slobodnjaka srušila Torino! (VIDEO)

Ljoris baca kao Tom Brejdi! Golman rukom spojio igrača sa golom za 2:0 protiv Liverpula (VIDEO)

Fenomenalna asistencija Jankovića za Tavambu (VIDEO)

Partizan za 20 minuta završio posao protiv Bačke, a Tavamba stavio tačku na Bačku! (VIDEO)

Maestralni preokret Arsenala: Pet golova Evertonu na Gudisonu! (VIDEO)

Da li je Ožegović bio u ofsajdu? Pogledajte situaciju o kojoj navijači bruje (VIDEO)

Vidić otkrio ko je jedini igrač koji je želeo namerno da ga povredi: Tada je za mene postao mali!

Grobari su ćutali pola sata, a onda se Humskom prolomilo ime koje ne zaboravljaju: Izbledi i ožiljak, ali sećanje nikad! (FOTO)

Ponovo radi Partizanov stadion u Ligi Evrope: Vrh kluba kupio karte, među prvima na blagajni i poznata voditeljka! (FOTO)