≫

Seltik petardom u Ligi šampiona, Rijeka nije izdržala pakao Pireja!

Škotski klub razbio sa 5:0 Astanu, dok je Sevilja pobedila u Turskoj sa 2:1, a hrabri Riječani pali u nadoknadi u paklu Karaiskakija

• 3

Prve utakmice druge grupe ekipa u plej -ofu za Ligu Šampiona donele su dosta uzbuđenja.

Škotski Seltik se teoretski plasirao u Ligu šampiona jer je razbio kazahstansku Astanu sa 5:0 u prvom meču plej-ofa.

Na početku meča nije delovalo da će Astana doživeti katastrofu u prvih 45 minuta je igra bila izjednačena iako su Škoti poveli u 32. minutu autogolom Postnikova.

Deset minuta kasnije preko Sinklera su već vodili sa 2:0

Ipak, u nastavku je isti igrač dao gol u 60. i tada se već nazirala pobeda, a tačku na sjajnu igru stavili su Forest u 79. minutu i Grifits u 89. minutu.

Odličan rezultat napravila je Rijeka u Pireju gde je izvukla 2:1 protiv vrlo jake ekipe Olimpijakosa. Rijeka je čak i povela preko Hebera u 42. minutu, ali je Ođiđa Ofoe izjednačio u 66. i taj rezultat je stajao sve do 90. minuta kada je u nadoknadi Romao dao gol. Ipak, gol u gostima može da znači za Riječane.

U ostalim mečevima  Napoli je rutinski sa 2:0 savladoa Nicu, dok je izraelski Ber Šiva bio bolji od Maribora sa 2:1