Srbin utišao navijače Rijeke u Hrvatskoj, Maribor je bombom ušao u Ligu šampiona! (VIDEO)

Neverovatan uspeh Slovenaca, dok šampion Hrvatske nije uspeo da napravi čudo

• 7

Fudbaleri Maribora obezbedili su Ligu šampiona i ove jeseni će se u Ljudskom vrtu čuti himna i vijoriti mušema najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Najzaslužniji za to bio je Mitja Viler, defanzivac Maribora, koji je u 15 minutu uputio pravu bombu sa ivice kaznenog prostora za pobedu nad Hapoel Ber Ševom od 1:0, koja je Violama bila dovoljna posle poraza od 2:1 u Izraelu.

Drugi klub iz regiona koji je igrao kvalifikacije, Rijeka, nije uspela da se domogne Lige šampiona, pošto ju je i u drugoj utakmici savldao Olimpijakos. Ovoga puta je šampion Grčke pobedio sa 1:0, uz gol srpskog fudbalera Marka Marina, koji doduše nastupa pod zastavom Nemačke.

Rijeka je pokušavala, promašivala šanse, a jedna greška u 25. minutu bila je dovoljna Olimpijakosu da preko Ođiđa Ofoe povuče kontru, koju je uspešno završio Marin. Mogao je Olimpijakos do kraja poluvremena da postigne još najmanje jedan gol, ali su promašili neverovatne šanse.

U drugom poluvremenu je Rijeka nastavila da napada, ali nije uspela da probije Olimpijakos, koji se opredelio da čuva rezultat, što je na kraju i uspeo.

Napoli je i u Nici pobedio sa 2:0 i tako ukupnim rezultatom 4:0 prošao francusku ekipu, Sevila je remizirala sa Bašašehirom (2:2), pa joj je pobeda u Turskoj od 2:1 bila dovoljna za grupnu fazu. Ranije je plasman obezbedio Seltik, koji je uzgubio od Astane sa 4:3, ali je imao ubedljivu prednost od 5:0 iz prvog meča.