≫

Partizan odličan u Bernu: Bod kao kuća, a moglo je više, Stojković je čudo od golmana! (VIDEO)

Crno-beli remijem započeli takmičenje u Ligi Evrope

• 72

Partizanovo izdanje na premijeri u Ligi Evrope zaslužuje visoku ocenu.

Srpski šampion je odigrao odličan meč protiv prvaka Švajcarske Jang Bojsa, poveo, pa primio gol, za konačnih 1:1 u režiji maestralnog Vladimira Stojkovića koji nastavlja da brani kao u transu od povratka među stative Beograđana.

Strelac za Partizan bio je Janković u 11. minutu, a za domaći sastav Fesnaht tri minuta kasnije - 1:1.

U drugoj utakmici Grupe B Dinamo Kijev je na svom terenu, posle preokreta u drugom poluvremenu, savladao albanski Skenderbeg rezultatom 3:1.

Jang Bojs - Partizan 1:1

(Fasnaht 14 - Janković 11)

JANG BOJS: Von Balmos - Mbabu, Fon Bergen, Nuhu, Lotomba - Vasnaht, Sanogo, Đibril Sou, Sulejmani (od 84. Šik) - Nsame, Asale (od 68. Ngamaleu).

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić - Everton, Jevtović - Janković, Tavamba, Tošić (od 89. Pantić) - Ožegović (od 64. Solomon).

O Vladimiru Stojkoviću i njegovoj reprezentativnoj formi već smo pisali, ali ovaj čovek nas uporno, iz meča u meč, podseća na to kakav je čuvar mreže i kakvu "jedinicu" imaju Partizan i srpski fudbal.

Da ga nije bilo u Bernu na stadionu "Švajcarska" u Partizanovoj svlačionici posle meča bi sigurno vladao muk, ovako, umesto toga, osmesi i talas optimizma posle pružene partije i postignutog rezultata, za bod na nezgodnom gostovanju.

Vredi reći, pre svega onoga što se dešavalo na terenu, da je na tribinama bilo 13.004 navijača (zvaničan podatak) od čega je barem trećina bodrilo crno-bele!

U takvom ambijentu igrači Miroslava Đukića bili su rasterećeni od "vrelog" domaćinskog ambijenta, skoro da su se osećali kao u Humskoj,  a onaj drugi deo stadiona utišali su već u 10. minutu.

Sjajno je išla akcija Beograđana, Tošić je nesebično uposlio Jankovića, a ovaj, hirurški precizno, poslao loptu uz bližu stativu golmana Jang Bojsa - 0:1!

Međutim, samo tri minuta kasnije domaći tim je izjednačio.

Sulejmani je poslao upotrebljivu loptu na peterac, tamo se lopta odbila o jednog igrača Švajcaraca, nažalost došla do Fasnahta, koji je neumoljivo zakucao u mrežu.

Bilo je to - to, što se tiče golova, ali šansa je bilo napretek...

Generalni utisak je da su "Afro-Švajcarci" bili bolji u prvom, a Partizan u drugom poluvremenu.

Ali, ako ćemo o najjačem utisku, to je, bez dileme, bio Vladimir Stojković.

Sve što je išlo ka njegovom golu "skidao" je veliki Vladimir. U prvom poluvremenu telom je "ušao u šut" Asaleu, pre toga je takođe paradom zaustavio prvi udarac "dečkića" na utakmici, a u nastavku je bio još bolji, još sigurniji, mirniji...

Kritičan je po Partizan bio 69. minut, ali Stojković je bio nesavladiv. Nogom je odbranio udarac Fasnahta sa 7-8 metara kada su svi videli loptu u mrežu, na odbijenu loptu natrčao je So i "tukao" pod prečku, ali i tamo je bio neverovatni srpski golman.

Definitivno je tim reakcijama slomio borbeni moral Švajcarcima.

Na drugoj strani, Partizan je igrao odlično i nedostajalo je samo više rutine u završnici akcija.

Ožegović i Tošić su u dobrim pozicijama padali i dobijali žute kartone zbog simulacija, prvi tik izvan kaznenog, drugi unutar šesnaesterca. Tošić je nešto kasnije pipremio sjajnu šansu Tavambi, ali je ovaj u poslednjem trenutku izblokiran.

Konačno, rezervista Solomon pokazao je kvalitet pred sam kraj meča kada je špicem gađao gol Jang Bojsa, međutim išla je ta lopta pravo u čuvara mreže domaćeg tima.