Albanac junak Atalante protiv Juventusa, Roma za pet minuta "sredila" Milan (VIDEO)

"Rosoneri" u minus fazi, Montela u problemu, golman tima iz Bergama odbranio penal Dibali u 84. minutu

• 0

Milan je napravio još jedan korak nazad na tabeli, pa Vinćenca Montelu očekuju besane noći i briga za status koji mu je zaljuljan nakon poslednjih neuspeha.

A poslednji u nizu je poraz u derbiju sa Romom u Milanu - 0:2.

Rimljani su pokupili "ceo plen" na "San Siru" sa dva gola u samo pet minuta u drugom poluvremenu.

Do tada i nisu bili naročito ubedljivi na polovini rivala, jer je Milan bio taj koji je stvorio više i bolje šanse, ali...

Kalinić, Andre Silva, Borini i ostali nisu bili snalažljivi pred golom "vučice" kao što su to u 72. minutu bili Edin Džeko i u 77. Alesandro Florenci.

Najpre je bosanskohercegovački reprezentativac svojim šestim golom "načeo" mrežu Donarume. Bio je to izrazito precizan udarac Džeka, lopta je bežala od dvometraša među stativama Milana i na kraju odsela u mreži.

Pet minuta kasnije, sve je bilo gotovo.

Florenci je bio na pravom mestu u pravo vreme posle udarca Naingolana i odbrane Donarume. Stigao je do lopte pre golmana "rosonera" i proturio je ispod njega.

Tako je Roma osigurala četvrtu uzastopnu pobedu kojom se polako, ali sigurno uključuje u borbu za sam vrh na kome je i dalje neprikosnoven Napoli sa svih sedam pobeda.

Milanu je ovo bio već treći poraz ove sezone.

U večernjem terminu viđena je prava fudbalska poslastica u Bergamu gde su Atalanta i Juventus "podelili plen" - 2:2.

Juve čak nije uspeo da sačuva vođstvo od 2:0 koje su mu doneli Bernanrdeski i Iguain, a nije uspeo ni da vrati prednost na svoju stranu šest minuta pre kraja iz najidealnije moguće pozicije.

Dibala je najpre izborio penal (pogodio u ruku igrača Atalante "u zidu"), a onda je njegov udarac sa "kreča" odbranio Albanac Beriša i sebi prilepio etiketu junaka meča.