Lalatović isključen, Voždovac uz het-trik Georgijevića "razdvojio" Zvezdu i Partizan!

Domaćini skoro bez greške u mečevima 14. kola, "Zmajevi" ubedljivi protiv Rada

• 0

Rapsodija Voždovca u Superligi traje li traje...

Ekipa koju sa velikim uspehom predvodi Ilija Stolica u subotu je na svom terenu savladala Rad 3:0 i zaposela drugo mesto na tabeli, između večitih rivala Zvezde i Partizana.

Doduše, "Zmajevi" imaju dve utakmice više od komšija sa Topčiderskog brda, ali svakako pogled na trenutni poredak na tabeli čini ponosnim sve u taboru kluba sa "krova".

Pobedu Voždovcu protiv posrnulog tima sa Banjice doneo je sjajni napadač Dejan Georgijević het-trikom!

On je prvi gol postigao u 37. minutu, potom duplirao vođstvo u 86, a verovatno najbolju partiju karijere krunisao je tri minutaa kasnije.

U Subotici, u derbiju, Spartak i Čukarički remizirali su bez golova, uz isključenje trenera gostiju Nenada Lalatovića.

Pre meča, oba tima su porukom "Mudri, jedan od nas", uputili podršku teško povređenom napadaču "Brđana" koji je u Čuku letos stigao upravo iz redova Subotičana.

Upitan posle meča da pojasni razloge isključenja, trener gostiju Lalatović je rekao da je sankcionisan zbog "učestalih prigovora".

Spartak je i ovimk rezultatom potvrdio odličnu formu, a podsetimo da je to tim sa najmanjim brojem poraza u ligi uz Zvezdu i Partizan - samo jednim.

Najviše uzbuđenja bilo je u Kruševcu, gde je Napredak posle preokreta savladao Zemun 2:1.

Nigerijac Sekidika i Đerić režirali su obrt posle gola Lečića u prvom poluvremenu.