≫

Na Old Trafordu veselje do daske: Svrake "očerupane", Pogba pogodio, Zlatan se vratio, a oboren je i rekord! (FOTO)

Nije moglo bolje po Murinjov tim

• 0

Zaista važan dan za veliki Mančester junajted: pobeđen je Njukasl 4:1, i to posle preokreta, Pogba se vratio na teren posle povrede, i dao gol, Zlatan Ibrahimović se vratio na teren posle duge pauze, a na sve to - oboren je i rekord po broju utakmica bez poraza pred domaćom publikom!

Duel sa "svrakama" bio je 38. uzastopni na kom Junajted nije osetio gorčinu neuspeha kod kuće.

Zadovoljstvo je bilo u subotu predveče biti na "Old Trafordu".

Mada, nije bilo prijatno pristalicama "đavola" u 14. minutu kada je Dvajt Gejl postigao gol za goste, međutim preokret je stigao i pre velikog odmora.

Entoni Marsial u 37. i Kris Smoling u 45. najavili su srećan kraj po Junajted, a u nastavku su stvari tekle baš onako kako su svi zamislili - Mančester je došao do ubedljive pobede.

Nju je u velikoj meri izrežirao povratnik Pol Pogba, asistencijom za prvi gol i egezekucijom trećeg, kada su sve dileme oko pobednika bile praktično rešene.

Tačku na goleadu stavio je najbolji strelac tima Romelu Lukaku u 70. minutu, za potpuni užitak na "Old Trafordu".

Ipak, ni to nije bio vrhunac zadovoljstva svih na stadionu, on je usledio sedam minuta kasnije kada je na teren, posle višemesečne pauze ponovo kročio ON: veliki Zlatan Ibrahimović.

Murinjo je u idealnom momentu pružio pansu Švešaninu umesto Marsiala, a ovaj upisao svoje prve minute nakon duge pauze prouzrokovane kidanjem ligamenata kolena i operacijom, a zatim oporavkom.

Naravno, nije bilo potrebe da Ibra prenagljuje, odigrao je taman toliko da ponovo oseti teren i protivnike.

Junajted je sada drugi na tabeli, osam bodova iza gradskog rivala Sitija.

Arsenal - Totenhem 2:0