1

Buran londonski derbi: Beljerin u 93. izvukao Arsenal (VIDEO)

Arsenal i Čelsi posle 90 minuta borbe podelili bodove

Čelsi je ostao neporažen na "Emirejtsu" i zadovoljniji bodom napustio stadion gradskog rivala. Iako je ekipa Arsenal povela, tek u finišu meča je uspela da izvuče nerešen rezultat u 22. kolu Premijer lige.

Niz neporaženosti obe ekipe u poslednjih pet mečeva, kao i rivalitet između dva londonska tima, obećavao je uzbudljivu utakmicu.

Posle nešto mirnijeg prvog dela igre, u drugom poluvremenu su viđena sva četiri gola na meča. Arsenal je preko Džeka Vilšira stigao do vođstva u 63. minuta, da bi samo četri minuta kasnije Azar iskoristio dosuđeni jedanaesterac i anulirao prednost "tobdžija".

Markos Alonso je na asistenciju Zapakoste u 84. minuta preokrenuo rezultat u korist "plavaca", ali je Beljerin u nadoknadi vremena uspeo da zatrese mrežu Kurtoe i postavi konačnih 2:2.

Od samog starta utakmica na stadionu Arsenala je imala sve elemente za dobar fudbal. Ređale su se šanse na obe strane, a najbolje su propustili Sančez na jednoj i Morata na drugoj strani.

U nekoliko navrata, Čeh i Kurtoa su sjajnim intervencijama dodatno učinili utakmicu zanimljivom, pa je celokupan utisak da je londonski derbi bio jedan od najboljih mečeva u Premijer ligi ove sezone.

Goleadu u drugom delu otvorio je Vilšir, a zatvorio Beljerin izuzetnim poluvolejom, dok je u međuvremenu Čelsi postizao golove preko Azara i Alonsa.