ZA ISTORIJU: Kejn je novi kralj Totenhema! (FOTO) (VIDEO)

Fenomenalni golgeter je novi najbolji strelac u istoriji londonskog kluba

• 1

Totenhem je Hari Kejn!

Napadač "pevaca" zablistao je još jednom, postigao dva gola protiv Evertona u pobedi 4:0, ali ova dva gola ostaće mu zauvek u sećanju jer je zahvaljujući njima postao najbolji strelac u istoriji kluba!

Bili su to 97. i 98. premijerligaški golovi za neverovatnog finišera čime je na večnoj listi prestigao legendarnog Tedija Šeringema.

Kejn se ujedno i učvrstio na čelu liste strelaca u trci sa Mohamedom Salahim, kome je sada pobegao za tri gola - odnos je sada 20-17 za engleskog "špica".

Everton je definitivno ponovo u "minus fazi" posle serije dobrih rezultata od dolaska Sema Olerdajsa umesto Ronalda Kumana. Gosti su u London doputovali posle četiri meča bez pobede, od toga dva poraza, pa će Big Sem ponovo morati da prodrma ekipu ne bi li je učinio konkurentnijom.

Sva slava u subotu uveče pripala je jednom čoveku.

Kejn je prvi gol postigao nakon dodavanja Son Hong-Mina, igrao se 26. minuta kada mu nije bilo teško da podmetne nogu u matira Pikforda. Bilo je tada već 2:0... Pobednik se nazirao.

U nastavku, Kejn je pisao istoriju.

Stadion je ovacijama pozdravio svog idola u 59. minutu kada je Kejn drugi put savladao gostujućeg čuvara mreže i tako se zlatnim slovima upisao u almanahe londonskog kluba.

Tačku na još jedno prelepo veće za "pevce" stavio je Eriksen u 81. minutu.