0

Golčina Srbina na Novom Zelandu: Ovo ni trojica golmana ne bi odbranila (VIDEO)

Matija Ljujić pogodio mrežu već u drugom meču za Velington

Srpski fudbaler Matija Ljujić oduševio je navijače Velingtona u svojoj drugoj utakmici u dresu novozelandskog kluba.

Tim koji je u do njegovog dolaska u prethodna dva meseca osvojio samo dva boda, u tri dana uz dva nastupa Ljujića ostvario je pobedu i remi. Velington je prvo u sredu slavio protiv Melburna sa 2:1, da bi tri dana kasnije odigrao nerešeno sa ekipom Zapadnog Sidneja 1:1.

U utakmici na Vestpak stadionu u Velingtonu, Zapadni Sidnej je došao do vođstva u 28. minutu preko Santalaba. Ljujić je na teren izašao u drugom poluvremenu i u 75. minutu doneo je bod svom timu. On je prihvatio odbijenu loptu na polovini terena, krenuo je ka golu protivnika i sa 25 metara snažnim udarcem levom nogom pogodio mrežu golmana Janjetovića, pogotkom koji će sigurno biti u konkurenciji za najlepši gol sezone A-lige.

Podsećamo da je pre godinu dana, dok je nosio dres Žalgirisa, pogodak srpskog veziste protiv Stumbrasa bio proglašen za najlepši gol sezone u litvanskom šampionatu. Veliki doprinos u ostvarivanju remija protiv Zapadnog Sidneja imao je i iskusni centarfor Andrija Kaluđerović, koji je odigrao kvalitetno svih 90 minuta.

Ljujić je ove nedelje postao član novozelandskog Velingtona, a u svojoj karijeri nosio je dresove Teleoptika, Rada i Žalgirisa. Narednu utakmicu Velington će odigrati kroz sedam dana na gostovanju protiv Njukasl Džetsa.

Tim je trenutno poslednjeplasirani sa 11 osvojenih bodova na 15 mečeva, a šestoplasirani Zapadni Sidnej, koji se nalazi na poslednjoj poziciji koja vodi u plej-of, mu beži osam bodova.

Pogledajte sve vesti u poslednja 24 sata

Tagovi: FK Velington, Matija Ljujić, Novi Zeland

Slomio je srce Bufonu i svirao najkontroverzniji penal u istoriji LŠ: Tri nedelje kasnije je progovorio o svemu! (VIDEO)

Ivanović razbio Nišlije i odložio Zvezdinu proslavu titule! (VIDEO)

Tavamba otvorio bolovanje: Pod znakom pitanja za revanš meč Kupa sa Čukaričkim!? (VIDEO)

Nemačka ostaje bez jednog od najvažnijih igrača na Mundijalu?

Marselo izveo potez kakav nikada nije viđen u fudbalu: Da li je ovo najbolji prijem lopte svih vremena? (VIDEO)

Murinju je dosta Pogbe, šalje ga na pozajmicu?! (VIDEO)

Znate li kakav učinak ima Lalatović kada igra protiv Zvezde, a kakav protiv Partizana?

Ibrahimović ponovo ohladio navijače: Ipak ne ide na Svetsko prvenstvo!

Prodaja decenije u Engleskoj: Jokanović se seli na Vembli

Legenda Hrvatske stiže u Novi Sad: Lane Jovanović pozvao navijače na fudbalski spektakl (VIDEO)

Dragan Đurić odgovorio Vuletiću i objašnjava dugove Partizana: On je štetočina kluba, mora da ustane kada čuje moje ime!

Navijači Spartaka majmunskim kricima vređali Portugalca, klub kažnjen

Sumanute izjave iz Bajerna: Trebalo je da pobedimo Real 5:2, 7:2...

Biser Zvezde driblingom izblamirao protivnike i naterao ih da se sudare, a onda je pao i gol (VIDEO)

Oglasio se srpski fudbaler koga sele u reprezentaciju tzv. Kosova

Rat Zvezde i Partizana za "o Maga" iz Brazila: Giljerme ponuđen večitima! (VIDEO)

Lalatović mimo propisa doveo sinove na klupu, legenda Zvezde mu "progledala kroz prste"

Salahu ponuđen plac u najsvetijem muslimanskom mestu

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije? (26.april)

Milojevića zanima samo Zvezda: Sutra idem u šetnju sa svojim psom, ne pratim druge! (VIDEO)

Liga šampiona, 1/2 finale: Real "bez" Ronalda pokazao moć u Minhenu! (FOTO)

Zvezda na pobedu od titule, Čuka lako "pala" na Marakani (VIDEO) (FOTO)

Lalatović obukao deci Zvezdin dres i došao na meč sa crveno-belima! (FOTO)

Otvaramo Partizanovu crnu knjigu transfera: 6 imena, nestali milioni, koliki je dug?

Partizan pred Radnički oprezan zbog suđenja: Arbitri ne smeju da budu u prvom planu

Partizan gubi titulu, ali Miroslav Đukić je dobio razlog da bude najsrećniji na svetu!

Nije šala, Arsenal hoće Jokana umesto Vengera!

Zvanično: Boka krenula po Bufona, na pomolu senzacionalan transfer!

Fudbaleri Zvezde posetili decu obolelu od raka na Međunarodni dan fudbala i prijateljstva (FOTO) (VIDEO)

Neverovatna priča o Salahu: Imao je teško detinjstvo u siromašnom selu, problem sa vojskom, ali ga je to samo očvrsnulo (FOTO) (VIDEO)

Tukao se pre 6 godina u Kruševcu, sada je na pragu Mančester junajteda (VIDEO)

Liverpul dovodi golmana za 90 miliona: Hoće li to Klopu biti dovoljno za titulu?

Kako je Grujić za samo tri meseca postao igrač od kog zavisi plasman Kardifa u Premijer ligu?

Bivši trener Partizana dobio veliko priznanje u Saudijskoj Arabiji! (FOTO)

Iz Rome otkrili jak razlog zašto su morali da prodaju Salaha Liverpulu!

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije? (25. april)

Mamić preti: Ubiću se kao general Praljak ako me osude

Jokanov Fulam nikad nije bio bliži Premijer ligi!

Magični Salah vodio Liverpul do pobede: Redsi prokockali 5:0 u finišu, Roma je i dalje u igri (FOTO)

Gde ćeš na Srbina? Igrač Liverpula udario Kolarova i završio u bolnici (VIDEO)

UEFA izbacila Panatinaikos na tri godine!