≫

Atletiko prosuo bodove kod kuće i srušio tikete po Srbiji, Sevilja ubedljiva u gostima Espanjolu (VIDEO)

Đirona ostala neporažena u Madridu, Espanjol bez šuta u okvir gola

• 1

Fudbaleri Atletiko Madrida nisu uspeli na svom stadionu da savladaju ekipu Đirone u 20. kolu španske Primere. Posle 90 minuta fudbala na stadionu "Vanda Metropolitano" rezultat je bio 1:1.

Bolje su domaći otvorili utakmicu i od starta pokušali da stignu do prednosti, a najbolju šansu imao je Korea u 25. minutu ali je golman Đirone izašao kao pobednik iz te situacije.

Ipak, u 34. minutu je bio nemoćan pred naletom Madriđana koji su prevarili odbranu gostiju i stigli do prednosti preko Antoana Grizmana.

Imali su fudbaleri Đironu priliku da u nadoknadi vremena stignu do pobede, ali je Oblak ostao nesavladan.

Ono što su propustili u finišu prvog dela, nisu u 73. minutu utakmicu. Loše izbijenu loptu igrača Atletika Espinosa je vratio u šesnaesterac gde je Portu iskoristio zbunjenost protivničkih defanzivaca i zatresao mrežu za veliku radost svoje ekipe.

Vićenco Montela polako uvodi Sevilju u pravi ritam. Posle pobede nad madridskim Atletikom u Kupu Kralja, Sevilja je ovog puta lako izašla na kraj sa Espanjol i slavila rezultatom 3:0.

Već u prvom poluvremenu Sevilja je golovima Vaskeza i Sarabije praktično rešila pitanje pobednika, da bi Mjuriel stavio tačku na meč u 90. minutu.

Koliko je domaća ekipa bila nemoćna govori podatak da za ceo meč nisu uputili udarac u okvir gola protivnika.