≫

Futsal reprezentacija Srbije u četvrtfinalu EP

Domaćin šampionata selekcija Slovenije pobedila je Italiju sa 2:1 u poslednjem meču A grupe.

• 7

Futsaleri Srbije u ponedeljak će igrati četvrtfinale Evropskog prvenstva protiv Kazahstana.

Zahvaljujući pobedi Slovenije nad Italijom 2:1, Srbija je prošla dalje. Našim momcima je bila potrebna pobeda jednih ili drugih ili pak nerešeno 0:0 i 1:1. Srbija je tako zauzela drugo mesto u grupi iza Slovenije, dok je Kazahstan prvi u grupi B.

Prava drama je viđena u hali Stožice, svaki karton, a kamoli gol se gledao u trouglu tri selekcije, a na kraju su Slovenci preokretom izazvali veliko oduševljenje svojih navijača.

Dvostruki šampioni Evrope vodili su golom Serđa Onorija u 4. minutu, da bi u finišu drugog poluvremena domaći tim napravio iznenađenje preko kapitena Igora Osredkara, koji je prvo izjednačio u 31. minutu, da bi minut pre kraja doneo pobedu.

Takav rezultat išao je u prilog srpskim futsalerima, koji će četvrti put u poslednjih pet kontinentalnih šampionata biti među osam najboljih, kao drugi iz grupe sa dva boda, dva manje od Slovenije, a jedan više od Azura.

Srpski futsaleri u ponedeljak se sastaju sa Kazahstanom u četvrtfinalu EP, selekcijom od koje su izgubili na prošlom EP u Beogradu u borbi za bronzu.

Kazahstan je završio kao prvi u B grupi pobedom nad Poljskom 5:1 i remijem sa viceprvakom Evrope Rusijom 1:1.