344

Zvezda nije zalutala u nokaut fazu Lige Evrope: Crveno-beli imali dva zicera, ali je Akinfejev spasio CSKA (FOTO (VIDEO)

Radonjić i Le Talek mogli da se proslave protiv ruskog tima

Crvena zvezda definitivno nije zalutala u nokaut fazu Lige Evrope! Najtrofejniji srpski klub je to pokazao u prvom meču 1/16 finala protiv CSKA koji je, na kraju, završen bez pobednika - 0:0.

Crveno-beli su bili bolji rival, imali konkretnije šanse, ali je Igor Akinfejev u dva navrata sjajno reagovao i spasio svoju mrežu.

FK CRVENA ZVEZDA - FK CSKA 0:0 (0:0)

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Le Talek, Savić, Rodić, Donald, Krstičić, Jovičić, Ben, Radonjić (Srnić 77), Pešić (Račić 85)
Klupa: Supić, Babić, Račić, Milijaš, Adžić,Gobeljić.

CSKA: Akinfejev, V. Berezucki, Vasin, Vernblom, Fernandes, Natho, Golovin, Kučaev, Džagoev, Vitinjo (Čalov 84), Musa.
Klupa: Pomazun, S. Ignaševič, Milanov, Nabakin, Bistrovič, Gordičenko.

Može li Zvezda da izbaci CSKA posle 0:0 u Beogradu?

>>> Delije, braćo, Šavija ovde! Ajmo ovo za našu dušu! Kad se ispraznila Marakana, legendarni vođa zagrmeo sa razglasa stadiona, glas mu je drhtao od emocija (VIDEO)

Prvi put u 35. minutu, kada je odbranio zicer Nemanji Radonjiću, drugi put u 49. minutu nakon što je panterskom intervencijom zaustavio šut Demijena Le Taleka.

Zvezda, koja je tek 124. klub na svetu (CSKA je na 42 mestu), svakako može da bude zadovoljna rezultatom pred revanš koji je na programu u Moskvi 21. februara. Žargonski, rezultat je aktivan!

Bez respekta su crveno-beli ušli u ovaj meč. bez Boaćija, koji nije bio ni na klupi, ali sa novajlijom Benom, crveno-beli su prepustili inicijativu Rusima i vrebali šanse iz kontranapada.

Posle jedne takve Ben je oboren na ivici kaznenog prostora, ali je iz slobodnjaka šutirao tik iznad prečke. najbolju priliku imao je Radonjić u pomenutom 35. minutu kada je sam istrčao ispred Akinfejeva koji mu je odbranio zicer.

Malo pre tog kontranapada Golovin je imao najbolju priliku za CSKA u prvom poluvremenu. Drugo je otvoreno odličnim šutem Le Taleka sa nekih 10-ak metara, ali i bakljadom ruskih navijača. Toliko je dima bilo na Marakani da su igrači jedva videli loptu.

Kada smo već kod bakljade i koreografije, vredi pomenuti da su Delije ponovo oduševile svojom. Uz poruku ''Uđi u arenu i pokaži ko si na terenu'', crveno-beli su odali i počast nedavno preminulom glumcu Nebojši Glogovcu.

Zvezda se sredinom drugog poluvremena svesno povukla, a sa strane je izgledalo kao da nemaju snage. U tim trenucima CSKA je imao jednu kontru tri na jedan kada je Le Talek ispravio grešku Savića i izbacio loptu u korner.

Zatim je Krstičić u 76. minutu takođe imao šansu za gol, ali je samo okrznuo loptu glavom. Poslednjih 10 minuta kao da su i jedni i drugi čekali kraj, bili su oprezni i sa velikim optimizmom dočekuju revanš.

Kalina

fali nam jedan ozbiljan napadac.. imamo sanse al fali malo taj jedan koji ce da nas odvede do pobede..

Lacio pretekao Inter na tabeli, Sergej pustio Imobilea da postigne gol (VIDEO)

WILL GRIGG'S ON FIRE: Irac izbacio Siti iz FA Kupa (VIDEO)

Milojević vodi 20 igrača Zvezde u Moskvu: Nema Boaćija, ali su tu dvojica novih fudbalera u odnosu na prvi meč!

Da li povratak Zdjelara u tim Partizana znači da je poznato i ko će igrati štopere u Plzenju?

BRAVO! Ekspresno prikupljen novac za Isaiju Pantića: Porodici Partizanovog voditelja pomogao veliki broj sportskih radnika, klubova i navijača!

Hrvati uvode VAR posle grešaka sudije na meču Dinamo - Hajduk?

MASOVNA TUČA NA TERENU: Sudija dao 10 crvenih kartona! Derbi prekinut, jer nije bilo dovoljno igrača (VIDEO)

MUDRINSKI SE VRATIO NA TEREN: Ti aplauzi mi daju dodatno samopouzdanje, hvala Lalatoviću na lepim rečima!

Bankrotirao vlasnik Milana: Kinezu rasprodaju imovinu na aukciji

Binić za Telegraf o ratu Zvezde i Partizana: Sramota šta rade ti ljudi, kriju se iza veličina klubova, prodali tolike igrače, a stalno su u minusu

Ruska zima odlaže meč CSKA - Zvezda? Na dan utakmice očekuje se najniža temperatura ove godine (VIDEO)

Zvezda i Partizan konačno složni oko jedne stvari - u Srbiji se namešta! Postoji li veći udar na kredibilitet FSS-a?

Ovako Gatuzo pokazuje ljubav: Odvalio ćušku Montolivu, ovaj nije znao šta ga je snašlo (VIDEO)

Zvezda bez Boaćija u Moskvi

Ludo, luđe, sa Realom najluđe: Osam golova u Sevilji, Madriđani demonstrirali napadačku moć (VIDEO)

Partizanov junak iz Lučana: Gorak ukus...

Ðukić: Cela ekipa podbacila, zadovoljan samo bodovima

Zvezda zagrmela posle Partizanovog meča: U pravu je Vučelić, u Srbiji se namešta!

TRENER MLADOSTI: Ovo je srpski fudbal, šta ima da komentarišem Partizan

Dva crvena, autogol i preokret lošeg Partizana u 86. i 89. u minutu (VIDEO)

Juventus se provukao sa minimalcem, Napoli se minimalcem vratio na vrh (VIDEO)

ŠE STIGAO U SUBOTICU: Spartak doveo napadača koji je 2016. bio na pragu Verdera (VIDEO)

Šta se to dogodilo između Matića i Marsijala? Sukob Srbina i Francuza na meču sa Hadersfildom (VIDEO)

Veliki preokret Valensije u Malagi, ali su drhtali u 95. minutu zbog golmana u kaznenom, Dmitrović nije mogao protiv Barselone (VIDEO)

Roma preskočila Inter na tabeli, priliku za to ima i Lacio (VIDEO)

Bajern pobedio golom iz penala u 91. minutu, HSV tone sve dublje!

Jokanov Fulam u nezadrživom naletu, Mitrović još čeka na "prvenac"

Čukarički uspešno započeo napad na Evropu: Brđani došli na 3. mesto Superlige (FOTO)

Prijem, lažnjak, lob: Majstorija Tadića odvela Sautempton u četvrtfinale, Lukaku srušio Hadersfild (VIDEO)

Cela Marakana se zabrinula kada su fudbalera Zvezde u bolovima izneli sa terena, ali sada svi mogu da odahnu

Nejmar u petercu surovo isponižavao golmana i protivničku odbranu, a onda ubacio loptu u praznu mrežu (VIDEO)

Milojevića iznenadili na konferenciji zbog Milijaša: Au, tek sada čujem, fenomenalno!

Umesto robije, Robinjo caruje terenom: Spektakularni golovi Brazilca u Turskoj (VIDEO)

Pešić sve može sam: Dva gola i asistencija Zvezdinog top golgetera, Javor lako pao na Marakani (VIDEO)

Napredak održao obećanje: Pomaže teško obolelom sinu novinara Partizana Željka Pantića

Đukić pred Lučane: Momci, ašov u ruke...

Preminuo mu je sin, on je stegao zube i igrao do kraja, a onda su suze same krenule: Životna drama golmana obišla svet (FOTO)

Dosad neviđeni snimak iz 2000. godine! Grobari nagrađuju Dačića, on odgovara: Nije vreme meni za nagrade! Bio sam na Jugu i pre bavljenja politikom. I biću! (VIDEO)

Imamo fudbalskog šampiona Srbije tokom priprema, a to nisu Zvezda i Partizan!

Pogledajte video neverovatnog meča u Kruševcu: I dalje se priča o majstoriji za 4:3 u 91. minutu (VIDEO)

Česi nisu stvorili šansu, gol je bio iz ofsajda, idemo dalje: Savo Milošević optimista pred revanš

Čelsi demolirao Hal, Lisice se provukle: Očekivani rezultati 5. kola FA kupa