≫

Luka Jović poslao odgovor na Krstajićev spisak: Golčina Srbina u dortmundskoj ludnici (FOTO)

Mladi golgeter je u sve boljoj formi

• 4

Prava drama vi]ena je u Dortmundu. Luka Jović, strelac u ovom meču, i njegov Ajntraht izgubili su sa 3:2 od domaćina u okviru 26. kola Bundeslige i to bukvalno u poslednjim sekundama.

>>>Totenhem pretekao Liverpul na tabeli, Arsenal sve bolji, ali su Emirati sve prazniji (FOTO)

Dortmund je davao golove, gosti su pratili, ali je Bačuaj sa dva gola pokazao klasu i doneo 3 boda svojoj ekipi.

Borusija je došla u vođstvo posle autogola Marka Rusa koji je u želji da izbije loptu pogrešio i "poklonio" gol Milionerima.

Srpski internacionalac u redovima Ajntrahta Luka Jović u igru je ušao u 67. minutu, a samo 8 minuta bilo je potrebno da posle asistencije De Guzmana, glavom zakuca mrežu za veliko izjednačenje.

Na žalost gostiju, Dortmund dolazi ponovo u vođstvo samo dva minuta posle izjednačenja i to pogotkom Mičija Bačuaia koji je odigrao "školski" dupli pas sa Pulišićem i zatim rutinski savladao golmana Hradeckog.

I onda...drama. Činilo se da je domaćin pred važnom pobedom, igrao se 91. minut, kada se Blum odlično snašao u petercu posle asistencije Kastra za 2:2. Ali, bukvalno u sledećem napadu, ponovo Bačuaj...Čelsijev napadač na pozajmici u nemačkom klubu, izbegao je ofsajd zamku i novim golom, drugim na meču, postavio konačan rezulat, Borusija - Ajntraht 3:2.

Drugi srpski internacionalast u redovima Ajntrahta Mijat Gaćinović nije ulazio u igru.

Da podsetimo, selektor Srbije Mladen Krstajić na spisak reprezentativaca za pripremne utakmice protiv Maroka i Nigerije uvrstio je samo napadače Aleksandra Mitrovića i Aleksandra Prijovića, dok se Luka Jović nije našao na spisku.