29

Partizan je u polufinalu Kupa: Probili su "bunker" Javora za 2 minuta i prekinuli mučenje u Ivanjici (VIDEO)

Golovima Ognjena Ožegovića i Nemanje R. Miletića crno-beli su obezbedili trijumf na nezgodnom gostovanju u četvrtfinalu Kupa

Partizan je prvi polufinalista Kupa, pošto je u Ivanjici savladao Javor sa 2:0 golovima Ognjena Ožegovića i štopera Nemanje Miletića.

Mučili su se dugo crno-beli, naročito u prvom poluvremenu, gde gotovo da i nije bilo šansi, ali su nakon prvog gola u 65. minutu probili "bunker" Ivanjičana i nakon toga je bilo mnogo lakše.

JAVOR - PARTIZAN 0:2
(Ožegović 65, Miletić 67)

Javor: Đogatović, Dolmagić, Karišik, Kornelijus, Amanović, Panić, Kolaković, Crnomarković, Đerić, Krnić, Mrkaić

Klupa: Šćekić, Ristovski, Marković, Maričić, Petković, Ilić, Cvetković

Partizan: Stojković, Vulićević, N. R. Miletić, Marković, N. G. Miletić, Zdjelar, Pantić, Janković, Đerlek, Tavamba, Ožegović

Klupa: Jovičić, Vakulko, Ivanović, Jevtović, Ilić, Urošević, Jovanović.

Sudija: Srđan Jovanović

Izuzev dobrog šuta Svetozara Markovića, kada je lopta prohujala tik pored stative, u prvom poluvremenu gotovo da nije bilo ozbiljnijih dešavanja. U drugom je ipak konačno počeo da se igra fudbal. Partizan je imao prvu šansu u 51. minutu, kada je Tavamba promašio zicer. Kamerunac se na ovom meču prilično ispromašivao i u nastavku duela.

Ozbiljniju nervozu navijača, jer bi u slučaju nerešenog rezultata polufinalistu određivali penali, sprečio je Ognjen Ožegović u 65. minutu, kada je iskoristio povratnu loptu glavom levog beka Miletiča i ubacio loptu u gol.

Samo dva minuta kasnije bilo 2:0 na semaforu. Tada je gol postigao štoper Miletić, koji je glavom posle centarštuta sproveo loptu u mrežu.

Javor je počeo da igra tek posle primljenog gola. Prvi šut Ivanjičana viđen je u 72. minutu, kada je Stojković odlično intervenisao i sprečio ih da smanje prednost. Zatim su pogodili i prečku, ali je i u toj situaciji kod šuta Dolmagića, Stojković je vrhovima prstiju sprečio da lopta završi u njegovoj mreži.