≫

Bavarci će na titulu morati još da čekaju: Lajpcig dobio nedodirljivi Bajern! (VIDEO)

Šampanjac će još morati da se hladi

• 0

Fudbaleri Lajpciga u poslednjem meču 27. kola nemačke Bundeslige dobili su Bajern 2:1 i odložili proslavu titule Bavaraca.

>>>Zvezda se osvetila Mačvi za poraz u Kupu: Adžić i Ben golovima odgovorili na tuču Šapčana (VIDEO)

Minehn je danas očekivao pobedu kojom bi njihovi puleni i matematički overili titulu prvaka Nemačke. Kockanje trenera Jupa Henkensa se nije isplatilo. Na klupi je ostavio Roberta Levandovskog, umesto kog je na teren istrčao Sandro Vagner. Delovalo je da je ovo pravi potez, jer je upravo Vagner pogodio glavom za vođstvo od 1:0 u 12 minutu susreta. Ali, to je bilo sve.

Lajpcig je uspeo da iskoristi svaku ukazanu šansu i slavi protiv, verovatno, starog- novog prvaka Bundeslige.  Prvo je Keita u 37. minutu izjednačio, da bi tačku na susret stavio Verner u 56. minutu.

Do kraja u igru su ušli Riberi i Levandovski, agresivnom igrom pritiskali su Lajpcig ali nedovoljno za promenu rezultata.