≫

Ludilo u Bundesligi: Sudija svirao kraj poluvremena pa sudio penal za Majnc, navijači poludeli! (VIDEO)

VAR sistem pokazao da je prvobitna odluka sudije pogrešna

• 2

U poslednjoj utakmici 30. kola nemačke Bundeslige Majnc je pobedio Frajburg 2:0 posle zaista ludog meča koji je obeležio sudija. On je posle pregledanog snimka, iako je svirao kraj poluvremena, vratio igrače na teren i dosudio penal za domaću ekipu.

>>>Olimpijakos razmontirao Kerkiru, Ansarifard se opet izjednačio sa Prijovićem na vrhu liste strelaca (VIDEO)

Glavni arbitar Gvido Vinkman priveo je prvi deo igre kraju i poslao igrače na petnaestominutni odmor, a onda je rešio da pogleda snimak sporne situacije posle kojeg je shvatio da je napravio veliku grešku.

Igrač Frajburga igrao je rukom u kaznenom prostoru pa je naknadno dosuđen penal za domaćina koji je Deblazis iskoristio za početno vođstvo.

Ludilo je nastavljeno po povratku igrača iz svlačionice kada su navijači iz  protesta preplavili teren rolnama papira jer se meč igra u ponedeljak što nije uobičajeno za Bundesligu.

Do kraja, susret je kompletiran još jednim potpuno čudnim golom. Čuvar mreže Frajburga Švolov, umesto da izbije loptu, dobacio je do igrača Majnca koji je prosledio do Deblazisa. Napadač je svojim drugim golom na meču krunisao sjajnu partiju u potpuno ludom susretu koji jenjegovom timu pomogao da pobegne iz zone ispadanja.

Da podsetimo, dva kluba sada imaju po 30 bodova, ali zbog bolje gol razlike Majnc je na 15. mestu dok je Frajburg pao na 16. poziciju.