≫

Koliko puta je Zvezda u derbiju dala 2 gola za manje od 7 minuta? (VIDEO)

Dva najbrža vezana gola postigao je 1964. godine Zoran Prlinčević i to za samo 2 minuta

• 9
Piksi i Cvetković proslavljaju gol u 81. Večitom derbiju; Printscreen: Youtube/StevicIvan

Poslednji, 157. Večiti derbi koji je Crvena zvezda dobila sa 2:1 značajan je po tome što su crveno-beli prvi put posle 1987. godine dali Partizanu 2 gola u razmaku od tri minuta.

>>>Zvezda najpopularnija u regionu na društvenim mrežama

Od poslednjeg derbija kada smo u samo 3 minuta videli dva pogotka Zvezde prošlo je više od 30 godina. Sada već davne 1987. godine igrao se 81. po redu derbi, a crveno-beli slavili su sa 3:2.

Prvo je Piksi postigao čuveni gol direktno iz kornera, da bi Bora Cvetković u 54. i 56. minutu doneo veliku pobedu svom timu.

Na ovom, 157. susretu "najljućih" rivala Pešić i Radonjić uspeli su ponove ono što je Bora uradio tridesetak godina ranije.

Ono što je posebno zanimljivo je da rekord po broju brzih golova još uvek drži Zoran Prlinčević koji je 1964. godine dva puta bio strelac za Zvezdu i to u 38. i 39. minutu.

Takođe, crveno-beli su čak 12 puta u razmaku od 7 minuta uspevali da u dva navrata zatresu mrežu crno-belih.