≫

Nigerijac kao Ronaldo "makazicama" matirao Juve: Kiks šampiona pred derbi sezone sa Napolijem! (VIDEO)

Napolitanci pobedom od 4:2 iskoristili remi lidera da mu priđu na četiri boda pred sudar u Torinu u narednom kolu

• 2

Opasno se "zakuvala" šampionska trka udvoje u italijanskom prvenstvu, Juventus je odigrao samo 1:1 sa Krotoneom u gostima, Napoli pobedio Udineze na svom terenu (4:2) pa će sa razlikom od četiri boda između udariti jedni na druge u narednom kolu koje bi moglo da bude ključno za ishod borbe za tron u "kalču".

Napoli je sačekao dobre vesti iz Kalabrije gde je nigerijski napadač Simeon "Simi" Točukvu Nvankvo u 65. minutu postigao atraktivan gol "makazicama" za delirijum na tribinama stadiona "Ecio Šida".

Nigerijac je tako poništio vođstvo gostiju koje im je doneo Aleks Sandro još u 16. minutu.

U međuvremenu, Napolitanci su morali da se pomuče protiv "Zebri" koji su na "San Paolo" sa sobom doneli seriju od čak devet poraza, a kući se vraćaju sa desetim.

Tim Masima Oda, koji bi posle ovog meča definitivno mogao da bude Masimo Ode, dobro je krenuo, čak i vodio 2:1 do 64. minuta, baš u vreme kada su iz Kalabrije stigle vesti o golu Simija Juventusu.

Ekstra motiv je ubrizgan u krvotok igrača Napolija od tog momenta, Albiol je doneo egal, da bi Milik i Toneli u kratkom roku obezbedili trijumf ekipe Mauricija Sarija, pred kojom je u narednom kolu izaziv sezone - derbi za titulu protiv lidera i šampiona Juventusa.

Sa druge strane, i pred "Starom damom" su tri pakleno teška meča, jer sem Napolija, crno-belima slede dueli sa Interom i Romom u gostima.

U sredu uveče, u okviru 33. kola, "najluđi" meč odigrali su Fiorentina i Lacio, završen pobedom gostiju 4:3, uz po crveni karton za Sportiela iz Fiorentine i Murđiu iz Lacija.

Vereto je briljirao sa tri gola za domaći tim, ali ni to nije bilo dovoljno protiv upornih i razigranih gostiju iz Rima, koji su anulirali 0:2 golovima Alberta i Kaseresa u finišu poluvremena, a onda, pošto je Vereto doneo 3:2 Fiorentini, preko Andersona i ponovo Alberta nokautirali tim iz Firence.