≫

Tošićeva simultanka protiv Čukaričkog, Stojkovićeva povreda za brigu u Humskoj (VIDEO) (FOTO)

Crno-beli pobedili Čuku uz dva gola iskusnog napadača

• 38

Fudbaleri Partizana pobedili su Čukarički 2:1 u 2. kolu plej-ofa, sačuvali tanku nadu u šampionskoj poteri za Zvezdom, a ujedno se delom i revanširali "brđanima" za nedavni kup poraz na Banovom Brdu.

Zoran Tošić je bio čovek odluke u ekipi Miroslava Đukića, sa dva gola "slomio" je goste za koje je strelac bio Belaković nakon kiksa Zdjelara na startu drugog poluvremena.

I Partizan je profitirao na kiksu gostiju, tačnije na proklizavanju kapitena "brđana" Nikole Drinčića, kada je praktično otvorio šansu protivniku koju je Tošić materijalizovao.

Iskusni napadač je u 81. minutu bio priseban i drugi put matirao Belića za privremeni mir u Humskoj izazvan poslednjim neuspesima u derbiju i Kupu.

Senku na pobedu Partizana bacila je povreda Vladimira Stojkovića zbog koje je morao da izađe u drugom poluvremenu, u pitanju je koleno koje je, ne zna se još u kolikoj meri, stradalo u sudaru sa saigračem Jevtovićem.

Pogledajte i kako se povredio golman crno-belih.

Evo i kako je Tošić odlučio utakmicu.

Partizan - Čukarički 2:1

(Tošić 18, 81 - Belaković 46)

PARTIZAN: Stojković (od 75. Jovičić), N. R. Miletić, Mitrović, Marković, Antonov, Pantić, Zdjelar (od 65. Saša Ilić), Jevtović, Tošić, Ivanović, Ožegović (od 69. Tavamba).

ČUKARIČKI: Belić, Bogosavac, Stevanović, Đurić, Veličković, Docić (od 80. Tedić), Drinčić, Ovusu (od 46. Stojanović), Bojić, Belaković, Mudrinski (od 46. Kajević).

Golman gostiju Belić je bio jedan od zapaženijih aktera meča, branio je sve što je mogao, imao je u pojedinimim momentima pune ruke posla i u nekolicini situacija izašao kao pobednik u duelima sa napadačima crno-belih.

Nije, ipak, imao šanse sa prekaljenim Tošićem i njegovim udarcima koji su pronalazili pravo mesto.

Tošiću i nije bilo preterano teško da kazni goste nakon kiksa Drinčića u 18. minutu, proklizao je kapiten Čuke, otvorio kontra udar koji je poveo Zdjelar, Ožegović asistirao Tošiću, a ovaj pogodio nebranjeni deo gola.

Međutim, Čukarički je vratio egal gotovo na isti način - poklonom koji je stigao iz ruke (noge) Saše Zdjelara. Nonšalantno je vezni igrač crno-belih poslao pas ka Stojkoviću, Belaković je sve to spremno čekao, "presekao" dodavanje i onda sa dosta rutine bacio Stojkovića na kolena, a loptu ubacio u mrežu.

Rasplamsala se borba od tog trenutka, videli smo živu, dopadljivu i sadržajnu utakmicu rivala koji su želeli samo jedno - da pobede.

Partizan je pokazao više u tom pogledu, a period dobre igre krunisao je u 81. minutu, kada je Tošić, još jednim golom, presudio protivniku pred novo viđenje u Kupu.

Bila je to tečna akcija kratkih pasova koja je završena hirurški preciznim hicem junaka današnjeg meča u donji desni ugao Belićevog gola, za osmehe na licima saigrača i navijača.