≫

Sve je gotovo, Zvezda u Kruševcu overila titulu! (VIDEO)

Crveno-beli su 28. put prvaci države

• 74

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom nad Napretkom od 2:0, u okviru 34. kola Superlige Srbije, i matematički su overili 28. titulu šampiona Srbije.

>>>Zvezda protutnjala Karaburmom, Joveljić došao do 40. gola u sezoni! (VIDEO)

Superliga Srbije posle meča u Kruševcu igraće se samo kako bi se odredio raspored timova od drugog do osmog mesta, sa fokusam na borbu za Evropu, jer su crveno-beli i matematički rešili sve dileme oko novog prvaka države golovima Krstičića i Pešića.

Od početka meča igralo se oprezno, da bi crveno-beli potpuno preuzeli inicijativu i napadali sa svih strana. Ipak, Napredak je uspeo da se odbrani i barem do kraja prvih 45. minuta sačuva svoju mrežu.

Žestoki dueli viđeni su na obe strane terena; Foto: MN Press

Drugi deo igre počeo je baš kao što se prvi i završio. Zvezda je napadala dok su se Kruševljani grčevito branili i pokušavali da iz povremenih kontri ugroze gol Borjana.

Ipak, jedan momenat nepažnje odbrane Kruševljana bio je dovoljan za slavlje Crvene zvezde. Nenad Krstičić naleteo je na loptu posle centaršuta Gobeljića i postigao gol vredan titule za delirijum crveno-belog dela tribina!

Do kraja posle pada Bena u šesnaestercu, u 90. minutu, sudija je pokazao na belu tačku, a Pešić je bio siguran i postigao svoj 25. gol u prvenstvu.

Da podsetimo, pehar prvaka države Zvezdi neće biti uručen u Kruševcu, nego će se to desiti u poslednjem kolu protiv Voždovca na "Marakani".

Napredak: Petrović, Boranijašević, Veškovac, Ostojić, Kostić, Vulić, Šljivić, Sekidika, Ndiaje, Vukanović, Zec

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Le Talek, Babić, Gobeljić, Jovičić, Krstičić, L. Ilić, Adžić, Ben, Pešić.

Titula proslavljena uy baklje; Foto: MNPress