≫

Šokantna završnica borbe za opstanak: Bačka dočekala spas u 90. minutu i oterala Javor u drugu ligu!

Bilo je burno u završnici borbe za opstanak!

• 1

Fudbaleri Javora i Borca će se preseliti u niži rang takmičenja, odluka je pala u 37. kolu Superlige!

Borac je već bio otpisan pre ovog kola, ali je Bačka imala nadu i do spasa je došla u 90. minutu upravo protiv Čačana sa 3:2!

Dva puta je vodio Borac protiv Bačke, koja je izjednačila u 84. minutu, a pogodak spasa dočekala pred početak nadoknade!

To je bio težak udarac za Javor, koji nije uspeo da pobedi Rad - bilo je 1:1, a Rad čak nije bio siguran u zoni opstanka, pa Građevinari slave bod.

Radnik je sa 3:1 pobedio Mladost i na vrhu je plej-auta sa 28 bodova, Mladost ima 27 pred finale Kupa sa Partizanom sledeće srede.

Za Javor je poseban udarac činjenica da je vodio od 18. minuta do 54, kada je Bjedov zatresao mrežu za Radovih 1:1.

Građevinari su to održali i sa igračem manje, pošto je Petrović simulirao penal i dobio drugi žuti karton. Grčevito se beogradski tim odbranio i poslao Ivanjičane u niži rang.