≫

Suduva za 10 minuta oduvala APOEL, Ludogorec dao 7 golova (VIDEO)

Junak meča trostruki strelac Rigino Sisilija

• 5

Fudbaleri litvanskog prvaka Suduve priredili su veliko iznenađenje pobedom nad kiparskim APOEL-om 3:1 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, što znači da su trenutno bliži megdanu sa boljim iz meča Crvena zvezda - Spartaks.

Kiprani, koji su slovili za favorita u dvomeču, uhvatili su se za slamku spasa u 95. minutu golom nade koji je postigao Brazilac Vandrerson de Hesus Martins, poznatiji kao Kaju.

Do tog momenta, Suduva je imala punu kontrolu meča, fantastičnih 3:0 koje su stekli u roku od samo deset minuta (9, 13, 19), kada je sjajni napadač iz Kurasaoa Rigino Sisilija tri puta matirao golmana gostiju Boja Vatermana.

Kiprani su bili u šoku, navijači domaćeg tima u delirijumu...

U nastavku, suduva je čuvala rezultat, činilo se i da će uspeti da ga sačuva, međutim trenutak nepažnje koštao ih je gola, koji, u konačnom zbiru, može biti od velike važnosti za plasman u treće kolo, gde će, nadamo se, jednog od ova dva rivala čekati srpski prvak Crvena zvezda.

Crveno-beli su, podsetimo, odigrali bez golova u prvoj utakmici protiv letonskog Spartaksa.