≫

Eksplozija na Tumbi: Prijović video "bombu" saigrača, pa dao gol iz kontre za udžbenike (VIDEO)

PAOK pobedio uz kiks gol pred kraj utakmice 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona

• 9

Vicešampion Grčke PAOK uspešno je krenuo na put ka Ligi šampiona, Solunjani su dočekali Bazel i zadali prvi udarac - pobedili 2:1 uz golčinu Kanjasa i majstoriju našeg Aleksandra Prijovića.

Počelo je "bombastično" na rasprodatoj "Tumbi", Španac Hoze Kanjas je u 31. minutu bacio navijače crno-belih u trans golčinom kakva se retko viđa.

Bila je to neodbranjiva parabola sa skoro 30 metara, lopta je imala takvu putanju da je bilo teško bilo šta učiniti da se spreči neminovno...

Golman švajcarskog tima Omlin je pokušao da brani, ali je paradom samo ulepšao spektakularan momenat na krcatoj "Tumbi". Srpski reprezentativac Aleksandar Prijović bio je najbliži golu da sačeka eventualni odbitak, ali nije bilo potrebe da se reaguje kod ovakvog udarca.

Pogledajte...

Međutim, srpski reprezentativac imao je glavnu ulogu u akciji i realizaciji kod drugog gola grčkog tima, kada je poveo kontru sa svoje polovine, razmenio "dupli pas" sa Limniosom, a onda tehnički vrhunski izvedenim udarcem, uz pomoć "žabice", matirao golmana švajcarskog tima, za više nego lepih 2:0 u tom trneutku.

No, Bazel je pokazao zašto je prethodnih godina stalni učesnik Lige šampiona: Švajcarci su uzvratili dva minuta posle gola Prijovića uz, doduše, traljavu intervenciju odbrane PAOK-a koja je bila statična na jedan "balon" sa leve strane.

Ajeti je u petercu pokupio loptu i postavio konačnih 2:1, za nadu Bazela.