≫

Trnava bliža meču sa Zvezdom: Slovaci ošamarili Legiju u Varšavi sa 2:0, sad je sve u njihovim rukama! (VIDEO)

Slovaci nisu samo bili tvrd orah za Legiju, pobedili su sa 2:0 u Varšavi!

• 8

Navijače Crvene zvezde je posle pobede nad Suduvom sa 3:0 posebno zanimao okršaj Legija - Spartak Trnava!

Legija je  u dvomeč ušla kao blagi favorit, sa čime nisu mogli da se usaglase gosti iz Slovačke.

Pokazali su "zube" protivniku i već u 16. minutu poveli, posle jedne lagano oduzete lopte pred svojim golom.

Jednostavno je i brzo lopta imala protok do ofanzive, a Jirka je odložio Grendelu za lepu egzekuciju i 0:1.

Iako je Legija imala veći posed lopte, u šansama je sve bilo praktično izjednačeno, oba tima su imala dvocifren broj udaraca ka golu, ali je momenat inspiracije Grendela jedini bio uspešan.

U timu Legije, nekadašnji igrač Crvene zvezde Marko Vešović bio je akter od starta i u 74. minutu opomenut je žutim kartonom zbog nervoze, dok je Miroslav Radović u igru ušao u 63. minutu umesto Zimanskog.

U stihijskim naletima u završnici, Legija nije bila kadra da prelomi i zatrese mrežu, sa distance je uglavnom pokušavala da ugrozi golmana Čudija, bez uspeha.

Štaviše, Legija je primila gol u 93. minutu, kada je džoker Vlaško samo lobovao golmana koji je previše istrčao, otresavši čuvara Astiza kao da je u pitanju igrač omladinskih kategorija.

Miroslav Radović u šoku Foto: youtube.com

Minut i po je prošao od njegovog ulaska u igru, a gol nije ni slavio, samo se hladnokrvno okrenuo ka saigračima koji su bili u transu, svesni velikog koraka ka uspehu.

Sada je sve na Trnavi, koja za sedam dana na svom terenu sve može da reši i uđe u duel sa Crvenom zvezdom, koja pred sobom ima zadatak samo da zadrži lagan trijumf iz Beograda protiv Litvanaca.