≫

Mančester junajted trijumfalno počeo novu sezonu Premijer lige: Lisice "ulovljene" na Old Trafordu! (FOTO) (VIDEO)

Pogba i drugovi odlično startovali

• 0

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Lester Siti na Old Trafordu sa 2:1 u prvom meču nove sezone Premijer lige.

Heroj pobede bio je novi kapiten Pol Pogba koji je već u trećem minutu iz penala doveo u vođstvo svoju ekipu.

>>> Hrvat odbio Junajted, Bajern i Totenhem i odlučio da produži ugovor sa matičnim klubom!

Posle uvodnog gola, četa Žozea Murinja se blago povukla što su Lisice mogle da iskoriste u nekoliko navrata. jednu od boljih prilika imao je u 29 minutu Medison, ali je golman De Hea zaustavio ovaj udarac.

Kada se došlo sa odmora Crveni đavoli su zaigrali mnogo konkretnije, a na sledeći pogodak čekalo se do 83. minuta kada je Luk Šou, posle dodavanja Mate, pogodio i uvećao vođstvo. Međutim, da ne bude sve tako lako za Crvene đaavole pobrinuo se Džejmi Varidi koji je u 93. minutu postigao počasni pogodak posle centaršuta Pereire.

Ipak, za preokret nije bilo vremena iako je Kasper Šmajhel otrčao u poslednjim trenucima utakmice u kazneni prostor domaćina, skočio na centaršut iz kornera i glavom poslao loptu za nekoliko metara pored stative.

Da podsetimo, u ovom duelu nije igrao srpski internacionalac Nemanja Matić.

Mančester Junajted:  De Hea - Darmijan, Baji, Lindelef, Šou - Fred, Pogba, Adreas Pereira - Mata, Sančes, Rašford.

Lester Siti: Šmajhel - Amarti, Morgan, Megvajer, Čilvel - Ndidi, Silva - Rikardo, Medison, Grej - Ihenačo