Čelsi je postao moćna mašina za golove: Sarijevi "plavci" bacili u očaj i Arsenal (FOTO)

Sjajan londonski derbi garniran sa pet golova

• 0

Konteov Čelsi i Sarijev Čelsi - dva sveta!

U dve utakmice nove sezone londonskli "plavci" demonstrirali su napadačku silu, postigli ukupno šest golova i najavili da će se ove sezone i te kako pitati o mnogo čemu na Ostrvu, ali i šire.

U londonskom derbiju na "Bridžu" pao je Arsenal rezultatom 3:2, navijači su videli sjajan fudbal, konstantno guranje lopte napred Čelsija što im je donelo i ključnu prednost golovima Pedra i Morate u poovoju utakmice.

Bile su to savršeno izvedene polukontre u svešpanskoj koprodukciji: Alonso je u prvoj idealno poslužio Pedra za 1:0, a nešto kasnije i Aspilikueta je omogućio Morati da ostane "1 na 1" sa čuvarom i rutinirano reši tu situaciju.

Tek posle primljenih golova Arsenal je proigrao, najbolji igrač gostiju Miktarjan je hirurški preciznim udarcem po zemlji smanjio na 2:1 u 37. minutu, a malo pred kraj poluvremena - hladan tuš za navijače Čelsija u vidu egala koji je "tobdžijama" doneo Ivobi.

Alonso, Žiru i Aspilikueta slave gol Čelsija protiv Arsenala Foto: Tanjug/AP

U nastavku meča, Sari je posegao za izmenom, na terenu se našao najbolji "plavac" Eden Azar i šou je mogao da počne. Belgijanac je bio kreator akcije koja je prethodila pogotku Alonsa, kome je ostao lakši deo posla nakon što je fenomenalni Azar sa nestvarnom lakoćom pobegao čuvaru na levoj strani.

Alonsov rutinirani finiš akcije bio je udarac od koga se gosti nisu mogli pridići "sa poda", Emeri će morati u nastavku sezone još mnogo toga da uradi na dizanju kvaliteta igre ekipe koja je, doduše, imala pretežak raspored u prva dva kola (Siti i Čelsi).

Navijači Čelsija posle dva meča, dve pobede i šest golova jedva čekaju sledeću utakmicu, očigledno je da je sa ovakvim Čelsijem zabava zagarantovana.

Sam protiv dvojice: Azar kreće na Mihtarjana i Remzija Foto: Tanjug/AP